Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Marckolsheim - informace o obci

Na francouzsko-německé hranici se poblíž řeky Rýn rozkládá městečko Marckolsheim, kde žije okolo 3400 obyvatel. Je situováno asi 22 km východně od města Colmar a 50 km jižně od Štrasburku. Díky své poloze je to ideální lokalita pro podnikání četných výletů, v okolí se totiž nachází řada turisticky přitažlivých míst.

Z Marckolsheim se můžete vydat například na krásný hrad Haut Koenigsbourg, který je výraznou dominantou kraje a krášlí jeden z mnoha okolních kopců. Svou rozlohou patří mezi největší Alsaské hrady. Byl vystavěn z načervenalého pískovce, což mu dodává netradiční vzhled. Hrad byl začátkem minulého století zrekonstruován a jeho interiéry ukrývají původní nábytek a snad každá místnost je vybavena nádhernými kachlovými kamny. Uvnitř hradu se nachází malé příjemné dvorky se stromy poskytujícími v létě tolik potřebný stín. Z nejvyššího ochozu hradu se naskýtá krásný výhled na obě strany pohoří, spatřit můžete Rýn, Freiburg, Strasbourg a za tím zvedající se hřeben Schwarzwaldu.

Součástí hradu jsou také různé padací mostky, které v minulosti umožňovaly bránit jednotlivé části hradu odděleně. Horní patro ukrývá bohatou expozici historických zbraní, kterým vévodí obrovské bronzové dělo. Tato oblast byla vždy vojensky velmi exponovaná, hrad v průběhu 19. stoleté téměř 20 krát vystřídal svého majitele. V obou světových válkách se stal dějištěm těžkých bojů, které dnes připomínají četné vojenské hřbitovy a památníky i historická bojová technika vystavená na návsích a náměstích. 

Okolí Marckolsheim je také významnou vinařskou oblastí, vydat se tak můžete na cesty podél vinic. Přitažlivá je rovněž přírodní rezervace Riet, kde žije rozmanitá fauna, nebo muzeum automobilů Mulhouse. Samotné městečko Marckolsheim poskytuje návštěvníkům vše, co potřebují pro klidnou a pohodovou dovolenou. Umožněno je také koupání v bazénu či hraní tenisu. Oblast je protkána také množstvím turistických i cykloturistických cest.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie