Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Westhoffen - informace o obci

Westhoffen je malá a příjemná vesnička rozkládající se na březích potoka Westerbach a je ze všech stran obklopena lesem. Ve vesničce dnes žije kolem 1600 obyvatel, kteří se živí hlavně turistickým ruchem a zemědělstvím. Asi 67 km odtud leží městečko Colmar, ještě o něco dále pak Mulhouse. Přestože je vesnička poměrně malá, oplývá velkým historickým bohatstvím a najdeme v ní četné památky.

Nachází se zde například Merovingský hřbitov, kde jsou uloženi příslušníci francouzského královského rodu. Dále se zde dochovalo opevnění z přelomu 13. a 14. století, zbyly také 4 věže a vnější hradby. Věž pojmenovaná Staedtelgloeckelturm byla i se svou zvonicí přestavěna ve 14. století. Vesnička Westhoffen je známá také svými překrásnými kostely.

V obci jsou návštěvníkům k dispozici veškeré služby, nachází se zde několik obchodů s nejrůznějším zbožím, ubytovací i stravovací zařízení. V okolí se nachází mnoho turisticky přitažlivých míst, která stojí za to navštívit, například Alsaský vinný okruh. Dále jsou zde možnosti rybaření, pěší turistiky, horské cykloturistiky a tenisu.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie