Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Agen - informace o městě

Agen patří k středně velkým městům regionu Akvitánie. Leží na řece Garonne a na mapě ho najdete v pomyslném středu hlavního tahu mezi dvěma mnohem slavnějšími městy - Bordeaux a Toulouse.

Ale i Agen má svůj neodmyslitelný francouzský půvab a bohatou historii. Žije zde více než 33 000 obyvatel. Pochlubit se ale může i spoustou nádherných a architektonicky velmi zajímavých památek.

V historickém jádru města stojí monumentální chrám sv. Caprasia z 12. století, Další historicky velmi zajímavou stavbou je kostel sv. Hilaire, zasvěcený Nejsvětější Trojici.

Za návštěvu určitě stojí i Musée des Beaux Arts, kde jsou vystaveny místní dochované artefakty. Muzeum je rozděleno do několika sekcí, k těm nejcennějším patří obrazová galerie, jejiž sbírka obsahuje několik stovek děl, včetně autorů tak slavných jmen, jako je Goya, Bonnard, Seurat a další.

Městské divadlo Théâtre du Courneau nabízí svým divákům, kromě vlastních představení, spoustu koncertů a vystoupení i hostujících umělců a souborů.

V Agenu také najdete, kromě kulturních a architektonických památek, spoustu zábavních podniků. Kromě barů a diskoték jsou zde například dvě kina. Zároveň zde působí i nejrůznější umělecké spolky a organizace, které pořádají vlastní uměleckou produkci.

Agen je rovněž sídlem římskokatolické diecéze departementu Lot a Garonne, která spadá pod arcidiecézi Bordeaux.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie