Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

jeskyně Lascaux

Slavnou jeskyni Lascaux návštěvníci najdou nedaleko obce Montignac u města Périgueux. Jeskyně se rozkládá v údolí Vézère blízko řeky Dordogne na jihozápadě Francie. Jeskyně skrývá nejvelkolepější kolekci prehistorického umění na světě. Je vyzdobena mladopaleolitickými malbami z období magdalénienu (sál býků, jeleni, divoké kočky, maskovaný tanečník). Malby na stěnách zobrazují býky, zubry, jeleny a lovce. Jejich tvůrci z doby kamenné žili před 20 tisíci až 15 tisíci lety.

Jeskyně byla náhodně objevena v roce 1940 čtyřmi dětmi a byla zpřístupněna po válce. V roce 1955 oxid uhličitý, vydechovaný návštěvníky začal způsobovat destrukci maleb, proto byla jeskyně v roce 1963 uzavřena pro veřejnost, aby se malby ochránily před poškozením.

Kopie této jeskyně, Lascaux II, byla otevřena poblíž v roce 1983 a její výzdobu vytvořili umělci používající podobné techniky a materiály, jako jejich předchůdci v době kamenné. Na malbách v Lascaux II pracovali výtvarníci přes 10 let.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie