Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Akvitánie - informace o regionu

Pyreneje, pobřeží Atlantského oceánu, řeka Garonne – to je oblast Akvitánie (Aquitaine). Nachází se na jihozápadě Francie a její hranice se táhnou podél Atlantického oceánu. Patří k těm nejúrodnějším regionům v zemi. Region je rozdělen na pět departementů: Dordogne, Gironde, Landes, Lot-et-Garonne a Pyrénées-Atlantiques.

Akvitánie je vhodná pro cyklistiku i turistiku. Na jižní straně střeží její hranice, a zároveň hranice státní se Španělskem, Pyrenejské pohoří se skvělými podmínkami i pro horolezce. Uprostřed oblasti se nachází Akvitánská pánev, kterou protéká řeka Garonne, dlouhá 647 km. Pramení ve španělských Pyrenejích a ústí do Biskajského zálivu Atlantského oceánu.

Oblast Akvitánie je často nazývaná Guyenne nebo Guienne. V minulosti Akvitánie zahrnovala pouze oblast Gálie, území mezi pyrenejskými horami a řekou Garonne. V čase vlády Augusta Caesara se ale rozrostla ještě o oblast mezi Garonne a řekou Loirou. V současné době tedy představuje přibližně 41 tisíc km2 (necelých 8% celkové plochy Francie).

Různorodost krajiny, jako má oblast Akvitánie, lze vidět jen málokde. Oceán, kilometry jemných a širokých pláží, jezera, historická města i úrodný venkov, hory a kopce, rozlehlá údolí s neodmyslitelnými francouzskými vinicemi v jednom regionu představují ideální kombinaci pro milovníky aktivní dovolené. Mezi hlavní města této oblasti patří Bordeaux, Mont-de-Marsan, Pau a Perigueux.

Zejména Bordeaux má bohatou historii. Karel I. Veliký ho poprvé pasoval na hlavní město Akvitánie. Pak se ovšem Bordeaux dostalo pod anglickou nadvládu, a to sňatkem Eleonory s Ludvíkem VII. z Anglie. Město si vytrpělo jak náboženské války, tak i pověstnou Bartolomějskou noc (vraždění hugenotů) v srpnu roku 1572. Světově proslulé se ale město stalo zejména svými vysoce kvalitními víny. K jeho historickým a kulturním pokladům patří například gotická katedrála sv. Ondřeje z 11. století a památník Girondů - monument připomínající popravu mírných Girondinů z rozkazu Robespierra, kteří vydali pro slavnou Francouzskou revoluci Deklaraci lidských práv z roku 1789.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie