Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maurs la Jolie

Maurs la Jolie

Maurs la Jolie je malá vesnice situovaná na křižovatce tří oblastí Auvergne, Rouerque a Quercy. Maurs la Jolie se nachází 22 km od Figeac, 43 km od Aurillac, 50 km od Rodez. Maurs la Jolie se nachází v oblasti s příjemným podnebím. Maurs la Jolie je vhodným místem pro rodinnou dovolenou.

V Maurs la Jolie jsou veškeré služby k dispozici. Obec nabízí množství sportovních příležitostí. Zejména v letních měsících návštěvníci ocení vyhřívaný bazén, možnost hraní tenisu, raftingu a rybaření. Maurs la Jolie se hodí pro milovníky pěší turistiky i cykloturistiky. V okolí Maurs la Jolie se nachází množství turistických cest a možností pro túry na horském kole.

Tipy na výlety
Zdejší turistické možnosti jsou velmi příjemné, vyjížďky na koních, projížďky na loďkách, několik velmi zajímavých malých muzeí a množství jeskyní.

Silnice D662 vede přes krasovou plošinu do Figeac, nádherného starobylého tržního města. Významným zdejším průmyslem bylo zpracování kůží a mnoho půvabných středověkých domů ve starém městě má osmiboké komíny a otevřené sušící komory. Ve Figeac se narodil Jean-François Champollion, egyptolog žijící v 19. Století, který jako první rozluštil egyptské hieroglyfy s použitím trojjazyčného nápisu na Rossetské desce. V jeho rodném domě je dnes Musée Champollion.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie