Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brest

Brest

Brest je jeden z nejdůležitějších francouzských přístavů. Byl během 2. světové války těžce poškozen, přesto zde můžete spatřit trosky zámku z 11. století a toto námořní město si prohlédnout. Známé rušné letovisko Brest se nachází v regionu Bretaň, na západním cípu Francie. Brest leží asi 58 km od Quimper a 137 km od Lorient.

Hlavní místní atrakcí je Océanopolis – důležité oceánografické vědecké centrum s velmi zajímavými expozicemi, týkajícími se různých mořských prostředí. Brest nabízí další řadu sportovních i kulturních možností. Zajímavým zážitkem je návštěva kotviště Brest a také oblastní trhy. V obci jsou k dispozici veškeré služby v místě, je zde muzeum, kino a řada pamětihodností. Zejména mladým lidem se bude líbit návštěva diskotéky. V obci je také golfové hřiště a půjčovna horských kol.

Brest se hodí pro rodinnou dovolenou, protože z místní nabídky si určitě vybere každý. V zimě je v Brest k dispozici bruslařská hala, v létě vodní i jiné sporty. V Brest je k dispozici bazén, ve kterém se mohou návštěvníci osvěžit zejména v letních měsících, dále zde najdete sportovní přístav. Turisté se mohou věnovat plachtění (je zde i škola plachtění), surfování, vodnímu lyžování a kánoím, dále rajtování, rybaření či paraglidingu. Písečnou pláž najdete 11 km od obce.

Tipy na výlety
Okolí Brest se hodí pro milovníky turistiky, horolezectví, cykloturistiky a výletů na horském kole. Zajímavým zážitkem je také výlet na plachetnici, okružní výlety lodí a výlety na člunech.

Nejúžasnějšími místy na bretaňském pobřeží jsou skalnaté výběžky poloostrova Crozon a mys a Pointe du Raz na jihu provincie Finistere. Stezky vás po útesech zavedou z Lescoff až k nejzápadnějšímu místu mysu Pointe du Raz a z Veryach poblíž Camaret k mysu Pointe de Pne-Hir na poloostrově Crozon.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie