Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Concarneau

Concarneau

Malé kouzelné letovisko Concarneau se nachází na západě Francie, v regionu Bretaň. Město Concarneau leží 13 km od Rosporden, 22 km od Quimper a 35 km od Locronan. Okolí Concarneau je vhodné pro milovníky turistiky a jízdy na horském kole. Concarneau je ideální pro rodinnou dovolenou.

Nejzajímavějším místem v Concarneau, které je nejenom důležitým rybářským přístavem, ale dnes také oblíbeným letoviskem, je Ville Close, opevněné staré město ležící na ostrově v zálivu. Tento skalnatý vrch byl obydlený dávno před tím, než se zde ve 13. století začalo budovat opevnění. Stoletá válka ještě zvýšila jeho strategický význam, a tak byla jeho obrana v 17. století znovu zpevněna, tentokrát válečným architektem Ludvíka XIV. Sébastienem Vaubanem.

Z hradeb je nádherný výhled do okolí a v úzkých uličkách je spousta restaurací a obchůdků se suvenýry. V bývalých kasárnách se v dnešní době nachází Musée de la Pêche, které je věnováno místnímu rybářskému průmyslu. V druhé polovině srpna ožívá Ville Close festivalem Fête des Filets Bleus (Svátek modrých sítí), což je festival bretaňské hudby a tance, který vznikl z tradičního obřadu, kdy se žehnalo rybářským sítím.

Concarneau nabízí řadu kulturních i sportovních příležitostí. V obci je k dispozici nákupní středisko a muzeum. V létě se mohou návštěvníci věnovat plachtění či rybaření. Je zde také k dispozici písečná pláž a tenisové kurty. Za vidění stojí mimo jiné i přístav Concarneau.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie