Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lancieux

Lancieux

Letovisko Lancieux je situováno v regionu Bretaň, na západě Francie. Lancieux se nachází 10 km západně od Dinard, 17 km od Saint Malo a 21 km od Dinan. Turisté se zde mohou věnovat různým sportovním aktivitám. V létě je v Lancieux k dispozici písečná pláž. Letovisko je vhodným místem pro rodinnou dovolenou.

Město leží v zátoce St Malo, která nabízí nádhernou přírodní scenérii. V létě se zde návštěvníci mohou věnovat plachtění (pro zájemce je zde i škola plachtění), tenisu a rajtování. Lancieux nabízí návštěvníkům řadu pozoruhodných památek. Za vidění v Lancieux stojí kupříkladu zřícenina římského kostela nebo zajímavé mlýny.

Zvláštnosti bretaňské přírody – úzká ústí řek a velké přílivy – přivedly zdejší předky na myšlenku možného využití mořské energie k mletí mouky. Tyto zvláštní mlýny, které se zachovaly po celém pobřeží, jsou přístupny návštěvníkům. Jejich následovnicí je nejvýkonnější přílivová elektrárna na světě, postavená v ústí řeky Rance mezi St.-Malo a Dinarem.

Tipy na výlety
Lancieux má ideální výchozí polohu pro exkurze.

Saint-Malo
První osada Saint-Malo se nacházela na poloostrově, kde je nyní Saint-Servan. Skutečný ostrov Saint-Malo je dnes s pevninou propojen přístavem a silničními mosty. Na skalnatém výběžku v ústí řeky Rance se nachází tato v podstatě nedobytná pevnost, která byla po staletí známá jako korzárské město. Procházka po hradbách nabízí překrásný výhled na moře a na celý přístav i citadelu.

Dinard
Přímo naproti Saint-Malo přes ústí řeky Rance se nachází letovisko Dinardaint-Malo. Na začátku 20. století popisované jako nejelegantnější přímořské lázně v severní Evropě. Podél útesů a pobřeží vyrostly fantastické stavby letních sídel s věžičkami, kupolemi, verandami a dalšími uměleckými ozdobami.

V dnešní době jsou Dinard a Saint-Malo propojeny silnicí vedoucí přes Rance Barrage - přehradu s první a největší přílivovou elektrárnou na světě, která je otevřená i pro návštěvníky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie