Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tavant

Tavant

Vesnice Tavant se nachází v centru Francie, v regionu Val de Loire. Tavant je situován asi 12 km od Chinon, 15 km od Azay-le-Rideau a 22 km od Longeais. Návštěvníkům toto místo nabízí řadu přírodních i architektonických krás.

Vesnička leží v srdci vinic Chononais a je známá svými románskými freskami z 11. století. V Tavant se bude líbit všem milovníkům pěší turistiky a cykloturistiky. Tavant se nachází v krásné přírodě a je ideálním výchozím bodem pro nejrůznější výlety po okolí. Za vidění stojí zejména pozoruhodné zámky na řece Loiře.

Tipy na výlety
Největší chloubou údolí Loiry nedávno zařazeného na seznam památek světového kulturního dědictví UNESCO jsou velkolepé zámky, které zdobí břehy řeky Loiry i jejích přítoků. V dnešní doby tyto přepychové paláce a hrady s nádhernými zahradami patří k nejvýznamnějším francouzským památkám. Některé z těch menších dokonce nabízejí ubytování, takže si návštěvníci mohou na vlastní kůži vyzkoušet tzv. „život na zámku“ (la vie de château.

Vinice lemují Loiru téměř po celé její délce. Ačkoliv loirská vína nedosahují úrovně vín burgundských či z Bordeaux. Nicméně během odpočinku mezi jednotlivými návštěvami zámků vyzkoušejte tato vynikající vína i velmi chutné místní speciality. Řadí se k nim především kozí sýry nebo koláč tarte tatin. Vína z Údolí Loiry jsou lehká, osvěžující, s poměrně malým množstvím alkoholu. Poohlédněte se například po červeném z Chinonu či Bourgeuilu.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie