Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cesty za výtvarným uměním, výstavy a architektura

Cestování je okno, které otevírá člověk ve své duši, aby skrze něj nasál nálady, vůně a chuti cizích krajů, aby se pokusil pochopit jejich duši a díval se jejich očima. Pro člověka, který má rád umění a alespoň trochu se o něj zajímá či se jím zaobírá, je tohle okno klíčem a zároveň branou ke kouzelným světům fantazie, poznání a pochopení.

Jenom ten, kdo se někdy toulal pod vysokým nebem Provence, bělostnými uličkami jejích vesnic a městeček či rozpálenými stráněmi s věžemi cypřišů, může naplno pochopit to čarovné světlo, které vystupuje z obrazů francouzských impresionistů a naplňuje srdce. Jen ten, kdo navštívil Bretaň, její divoké pobřeží, kde žulové kosti země přikrývá jen barevný koberec vřesů, může s pochopením prožít náladu obrazů Jana Zrzavého, které zde namaloval. Musíte vyjít na terasu malého muzea ve Vinci, pod sebou střechy městečka a za nimi zamlžené svahy kopců, abyste prožili náladu vládnoucí na pozadí obrazů velkého Leonarda da Vinci. Můžete stokrát číst o gotických katedrálách Francie, ale dokud neuvidíte elegantní křivky kamene, špičky věží zabodnutých do oblohy, neucítíte chlad jejich interiérů či nenecháte světlo tvarovat a měnit postavy nádherných portálů, nemůžete říci, že víte co je to katedrála. I velký znalec Goghova díla ocení, když se v Provence projde v háji olivovníků u kláštera, kde se Vincent léčil a posadí se u zvedacího mostu, který je několika jeho obrazech, či si dá absint ve „žluté kavárně“ v Arles u kulečníku, kde Gogh sedával.

Provence - Arles - rajská zahrada kláštera
Foto: Provence - Arles - rajská zahrada kláštera

CK GEOPS nabízí celou řadu zájezdů, na kterých si milovníci malířství, sochařství a architektury přijdou na své – od klasických poznávacích zájezdů s návštěvami galerií a cestami do míst, kde žili a působili významní umělci, až po specializované zájezdy pro umělecké kolektivy či školy na výstavy, umělecké festivaly, do předních evropských muzeí a galerií.

Každý lichý rok lze navštívit nejslavnější festival soudobého umění – benátské Bienále, a vždy je na výběr několik termínů. V liché roky míří zájezdy do Benátek na Bienále architektury. Ke klasické nabídce CK GEOPS patří zájezdy do Florencie s rezervací vstupenek do galerie Uffizi; v některých variantách zájezdu lze navštívit také další toskánská města s nádhernou architekturou a chrámy zdobenými předními malíři a sochaři. Dále jsou to zájezdy do Říma s nabídkou rezervace vstupenek do Vatikánských muzeí a Galerie Borghese i antických památek.

Řím - Vatikánská muzea
Foto: Řím - Vatikánská muzea

Mezi zájezdy za uměním nemohou chybět také jednodenní a víkendové návštěvy Vídně, zaměřené vždy na aktuální výstavy umění a s možností navštívit zdejší významná muzea (galerie Albertina, Muzejní čtvrť, Kunsthistorisches Muzeum, Belvedér). Nelze opomenout ani zájezdy do Berlína za moderní architekturou a také do Holandska, především zájezd Amsterdam a Brusel, zaměřený na galerie a muzea v obou metropolích.

Vídeň - MUMOK
Foto: Vídeň - MUMOK

Dva zájezdy jsou zaměřeny na dlouhé muzejní noci v evropských velkoměstech: v Berlíně a v Mnichově.

Ze zájezdů, které se vypravují po stopách významných umělců, lze připomenout především některé poznávací zájezdy do Francie: do Normandie na místa, která si oblíbili impresionisté (Monetovy zahrady v Giverny, Rouen, přístav Honfleur) a do Provence a na Azurové pobřeží – do Arles, které si oblíbil van Gogh, Aix-en-Provence, město Cézannovo, Nice s galeriemi moderního umění, Vence s Matissovou Růžencovou kaplí, Valauris s Picassovou kaplí, přístav Cassis, Cagnes-sur-Mer, kde dožil Renoir, Antibes s Picassovou kaplí a další místa.

Paříž - Museé d´Orsay
Foto: Paříž - Museé d´Orsay

Cestovní kancelář GEOPS se na cesty za uměním zaměřuje už více než 20 let. S ní a jejími znalými průvodci můžete trpělivě skládat bohatou zážitkovou mozaiku památek, galerií, výstav nebo jen chvil, kdy k vám krása promluví hluboko do srdce.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 3 457 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie