Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mougins – oblíbené středisko Francouzské riviéry

Město Mougins ležící asi 7 km severně od Cannes se stalo oblíbeným cílem světových celebrit. Má ideální polohu v kopcích nad Azurovým pobřežím a jeho hosté tak mohou pohodlně vychutnávat všechny jeho krásy. Doslova nadosah jsou tak pláže, pobřeží, živá letoviska, historická města, zapadlé vesničky a vyhlášená golfová hřiště Francouzské riviéry.

Mougins se nachází v nadmořské výšce 180 metrů a je obklopeno nádhernou krajinou jako z obrazů Paula Cézanna. Nedaleko odtud leží světoznámé festivalové město Cannes, "město parfémů" Grasse nebo nádherné Nice. Možností zajímavých výletů je tak z Mougins opravdu mnoho. 

Přímo v Mougins najdete butiky, galerie i restaurace, ale tou největší atrakcí je zdejší mlýn Moulin de Mougins. V období středověku byl Mougins mnohem větší než nedaleké Cannes. Prosperitu mu zajišťovalo pěstování oliv, vinné révy, jasmínu a růží. V roce 1935 do města zavítal Pablo Picasso společně s americkým surrealistickým fotografem Manem Rayem (1890 – 1976), který patřil mezi význačné představitele umělecké avantgardy 20. století. V letech 1961 až 1973 bydlel Pablo Picasso v jihovýchodní části Mougins. Jeho venkovské stavení, které mělo přezdívku Minotaurovo doupě, se nacházelo přímo naproti Chapelle Notre-Dame-de-Vie.

Po těchto dvou umělcích následovaly další významné osobnosti, jako Jean Cocteau nebo francouzský básník a jeden ze zakladatelů surrealistického hnutí Paul Éluard. Dalšími celebritami, které město proslavily, byl například kubistický malíř a sochař Fernand Léger, americká tanečnice Isadora Duncanová, módní návrhář Christian Dior nebo francouzský filmový režisér a spisovatel René Clair. 

V současnosti je Mougins známé především kvalitní gastronomií, ochutnat zde můžete ty nejlepší pokrmy středomořské kuchyně. Celebrity s oblibou chodívají na vyhlášená jídla do Le Moulin de Mougins. Restaurace byla založena kuchařem Rogerem Vergé, jenž se proslavil tzv. cuisine du soleil (slunečnou kuchyní), v bývalém olivovém mlýně z 16. století. V současnosti ji řídí slavný Alain Llorca, který dříve pracoval jako šéfkuchař v hotelu v Nice. Zdejší nádherná jídelna je vymalována bílou, modrou a růžovou barvou a dekorují ji krásné zlaté a stříbrné lustry.  Zahrada v sousedství restaurace je plná soch.

V sousedství Porte Sarassin z 12. století se nachází Musée de la Photographie (Muzeum fotografie), v němž můžete shlédnout stálou výstavu fotografií od André Villerse. Tento autor se nejvíce proslavil fotografiemi Picassa, jemuž je věnováno druhé patro muzea. K vidění jsou zde však také fotografie Roberta Doisneaua nebo slavného fotografa Jacqua Henriho Lartigua, který se zaměřoval na fotografování Francouzské riviéry. 

Žádný automobilový nadšenec by neměl vynechat Musée de l´Automobiliste, jež se nachází asi 5 kilometrů jižně od Mougins. Toto supermoderní muzeum vystavuje jednu z nejkrásnějších evropských sbírek automobilů od roku 1894 až po současnost. Mezi vystavenými exponáty nechybí taková zvučná jména jako Bugatti, Rolls-Royce nebo Ferrari.

- jap - 

Předchozí čláky z Francie
Quimper - centrum bretaňské kultury 
Historické město Autun založil císař August 
Le Puy-en-Velay – "vztyčeno v údolí" 
Biot - výletní místo na jihu Francie 
Bordeaux - vznešený domov nejznámějšího červeného vína 

Článek byl zobrazen 5 748 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie