Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cap d'Agde

Cap d'Agde

Historické městečko Cap d´ Agde, je jedno z nejstarších měst Francie. Cap d´ Agde, leží jen 4 km od mořského pobřeží. Cap d’Agde je také typická rybářská vesnička na západní straně stejnojmenného mysu. Téměř 14 km písčitých pláží se střídá se skalisky a malými ostrůvky.

Má zachovalé středověké centrum s velkým množstvím křivolakých uliček. Najdeme zde opevněnou katedrálu St Etienne, muzeum historie a tradic v tomto regionu a mořské archeologické muzeum Musée de l´Ephebe.

Agde je nejstarším antickým městem Languedoc-Roussillonu v ústí řeky Hérault. Rozvoj cestovního ruchu tu podpořilo přímořské letovisko Cap d´Agdes jedním z nejvýznamnějších naturistických center v Evropě. Toto město, jehož součástí je také mnoho diskoték a kasin, se stalo oblíbeným cílem milovníků nočního života z celé Evropy.

Starobylé Agde leží jen 5 km od přímořského resortu. V Cap d’Agde si každý může dopřát dovolenou zcela podle představ. Jsou zde podmínky téměř pro všechny druhy sportů včetně špičkového golfového greenu přímo ve středisku, tenis a vodní sporty jsou samozřejmostí.

Děti i dospělí jistě ocení jeden z nejlepších aquaparků jižní Francie. Denně je zde v provozu lunapark a po celou sezónu se přímo na ulicích a improvizovaných pódiích odehrává řada kulturních vystoupení. V okolí střediska lze hrát golf, tenis, nebo jezdit na koních.

Místní pláže snesou nejpřísnější měřítka a svojí rozlohou, vybavením a v neposlední řadě čistotou překvapí řadu hostů. Pro skutečné nadšence se nabízí i dojíždění na snad nejkrásnější pláž Lví zátoky – 18 km dlouhý pruh bílého písku, který se táhne až k městu Séte.

Tipy na výlety
Cap d’Agde oplývá množstvím cyklistických stezek a turistických tras. Pro výlety do okolí jsou nejzajímavějším cílem středověké Carcassone, přírodní park Camargue s opevněným městem Aigues Mortes, historické Narbonne nebo rybářské město Séte.

Vydejte se strávit netradiční dovolenou do překrásného koutu Francie – Provence na plavbu po kanálu Midi. Kanál Midi vede z města Agde až do Carcassonu a je opravdu mistrovským dílem Barona Riqueta (1604–1680). Stavební práce trvaly 14 let a prakticky od jeho otevření se nic nezměnilo – zdymadla, která fungují tak jako v 17. století, starobylé obloukové mosty. Z malého slavného města Agde, jehož hlavní činností je zemědělství a rybolov, plyne kanál klidně romantickou krajinou.

Jachtařské přístavy Cap d´Agde a Ambonne, chráněné z moře pevností Fort de Brescou, která v 18. století sloužila jako státní vězení, představují ideální výchozí bod k vyhlídkovým plavbám po Středozemním moři ve směru do Španělska, na Baleárské ostrovy nebo na Korsiku.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie