Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nimes

Nimes

Nîmes je městem 7 pahorků s antickými pamětihodnostmi, římskými arénami, věží Tour Magne, Dianiným chrámem, pozůstatky galorománské svatyně a parkem Jardins de la fontáne z 18. století a součastně jedním z historicky nejbohatších měst Languedoc-Roussillonu. Nîmes v sobě s obdivuhodnou vervou a nadšením snoubí starověkou historii a moderní život.

Nejživější pak bývá během každoročního květnového Féria du Petecôte, folklórního festivalu s býčími zápasy v aréně, které jsou stále velmi populární. Nîmes je současně městem římským, klasicistním a moderním. V tomto dynamickém městě umění a historie, které dokázalo docenit hodnotu svých pokladů, naleznete mnoho nádherně dochovaných svědectví o zdejší bohaté historii. V současnosti se Nîmes obrací k modernímu umění, s jehož pomocí dotváří svou krásu.

Za svou největší slávu vděčí toto město Římanům, kteří se usadili kolem pramene zdejší řeky Nemausus a vybudovali tady řadu pevností a veřejných budov. Císař Augustus ve městě postavil opevnění a brány. Nejpůsobivější je Les Arénes, úžasná aréna se dvěma patry, nádherně navržená a zručně postavená v 1. století našeho letopočtu.

Další římskou chloubou je 2 tisíce let starý chrám, známý jako Maison Carrée – nyní místo pro expozice současného archeologického výzkumu. Naproti stojí ohromná umělecká galerie a knihovna ze skla a hliníku, navržená britským architektem Normanem Fosterem jako hold starověkému chrámu.

Pokud toužíte po troše klidu, vydejte se do Jardin de la Fontaine, kde jsou zřídla a trosky římského nymfea s průzračnými bazénky a chladnými kamennými terasami. Nad nimi se tyčící věž Tour Magne, která je součástí Augustových městských hradeb, nabízí nádherný pohled na město a okolní krajinu. Na dohled od Nimes leží Pyreneje, které tvoří hranici mezi Francií a Španělskem.

Nenechejte si ujít:
- Amfiteátr Les Arènes (1. stol. n. l.)
- Maison Carrée (římský chrám, z roku 5 n. l .)
- Věž Tour Magne (16 př. n. l.)
- Zahrady Jardins de la Fontaine (18. století)
- Centrum Carré d’Art vytvořené architektem Sirem Normanem Fosterem
- Akvadukt Pont du Gard
- Muzeum krásných umění (Musée des Beaux-Arts) (2. nejvýznamnější muzeum regionu Languedoc-Roussillon pro četnost a kvalitu vystavovaných děl)
- Muzeum býčích zápasů (Musée des Cultures taurines) (otevřené od svátku Nanebevstoupení Páně do konce září)
- Národopisné muzeum Musée du Vieux-Nîmes
- Muzeum archeologie (Musée archéologique) a Muzeum přírodní historie (Muséum d’histoire naturelle)
- Planetárium

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie