Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Remoulins

Remoulins

Remoulins je malé město v jižní části oblasti Languedoc - Roussillion. Nachází se 33 km od města Nîmes. Městečko je ideální výchozí bod pro výlety do Provance. V blízkosti lze navštívit historický monumentální most z dob Římanů - akvadukt "Pont du Gard".

Pond du Gard postavený Římany, vypovídá o úrovni jejich technických dovedností. Problém byl jednoduchý – pramen v Nimes nebyl dostačující k tomu, aby zásoboval toto rozrůstající se město vodou. Řešení bylo radikální – voda bude přiváděna z pramene od Uzés vzdáleného zhruba 48 kilometrů, systémem akvaduktů, příkopů a tunelů vyhloubených do tvrdé skály. Celkový spád činil 17 metrů a technické dovednosti, potřebné k uskutečnění tohoto projektu, byly ohromující.

O dvě tisíciletí později se i přes působení času tento akvadukt klene nad řekou svými třemi ohromnými patry oblouků ze zlatavého pískovce v podstatě nezměněn. Nejlepší výhled na akvadukt je ze zkráceného silničního mostu z 18. Století, který stojí vedle. K novým přístavbám patří návštěvnické centru, promenáda pro pěší a několik restaurací.

Nîmes je městem 7 pahorků s antickými pamětihodnostmi, římskými arénami, věží Tour Magne, Dianiným chrámem, pozůstatky galorománské svatyně a parkem Jardins de la Fontaine z 18. století a současně jedním z historicky nejbohatších měst Langudoc-Roussillonu.

V jižní části Nimes protíná někdejší římská stezka spojující Itálii se Španělskem La Via Domitia křovinaté oblasti garrigue provoněné tymiánem a levandulí. Tuto historickou fresku uzavírají města jako Uzés, Beaucaire, Saint Gilles, Villeneuve les Avignon s románskou nebo renesanční architekturou a opevněné město z 13. století Aigues Mortes.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie