Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aubazine

Aubazine

Aubazine je malá vesnice ležící 41 km od Sarlat, 15 km od Brive, 15 km od Tulle. Nachází se ve středu Francie, v regionu Limousin. Aubazine je vhodným místem pro relaxačně-sportovní rodinnou dovolenou.

Aubazine nabízí návštěvníkům velké množství pamětihodností. Za vidění v Aubazine stojí například pozoruhodný cisteriácký kostel a pozůstatky kláštera pro ženy. Například skříně se v románském období vyskytovaly poměrně vzácně a většina dochovaných pochází až z druhé poloviny nebo z konce 12. st. O tom, jak vypadaly, a jakou měly konstrukci, návštěvníky Aubazine informuje dochovaná dvoudveřová skříň z místního kostela datovaná kolem roku 1176 nebo ze stejného kostela pocházející obdobně datovaná masivní skříň s postavami světců namalovaných na vnitřních i vnějších stranách dveří a na stěnách.

V Aubazine jsou k dispozici veškeré služby. V okolí Aubazine se lze věnovat řadě sportovních aktivit. Ve vzdálenosti 3 km od Aubazine se nachází turistické centrum Le Coiroux, které je celoročně přístupné (v období od 1. 7. do 31. 8. se platí vstupné) - zde se můžete věnovat koupání v jezeře, lukostřelbě či šlapadlům. V bezprostřední blízkosti Aubazine se můžete věnovat  také tenisu (3 km od Aubazine), golfu (golfové hřiště s 27 jamkami, Couiroux, 3 km od Aubazine), rajtování (3 km od obce), turistice a cykloturistice. V okolí se nachází množství turistických i cyklistických cest.

Zajímavost
Příběh Coco Chanel - po smrti matky strávila neveselé dětství společně se čtyřmi sourozenci v sirotčinci a v sedmnácti letech začala pracovat jako prodavačka v městečku Moulin. Obliba černé barvy a čepce, které navrhla ošetřovatelkám v první světové válce, připomínaly opatství Aubazine, nalezinec pro osiřelé děti, kde Coco vyrůstala. Ačkoliv nikdy nevyslovila jméno jihofrancouzské vesnice, odkud pocházeli její předkové, styl který prosazovala, založený na jednoduchosti, funkčnosti a pohodlnosti, svědčil o pozůstatcích genů cevenských venkovanů, uznávajících pouze užitečné.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie