Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Limousin - informace o regionu

Region Limousin je nejméně obydlenou oblastí Francie s čistou přírodou, téměř nepoznamenanou cestovním ruchem.

Území Limousinu se rozkládá na západních svazích sopečného Centrálního středohoří (Massif Central). Téměř celé je pokryto lesními porosty, které protínají jen řeky nebo zrcadlově čisté hladiny jezer. Právě proto se mu říká zelené srdce Francie. Dají se zde podnikat výlety na kole i pěšky, což ocení zejména milovníci cyklistiky a turistiky.

Region ocení ale i milovníci rybaření a vodních sportů, zejména díky velkému množství jezer, řek a potoků. Východní část kraje rovněž nabízí návštěvníkům poutavá historická místa, sopečné kužely a celou řadu dalších zajímavostí. Nachází se zde i chráněné přírodní parky s termálními prameny.

Hlavním městem Limousinu je Limoges. Většině Čechů však bude více známé malé, velice skromné středověké městečko Bergerac, rodiště duchaplného Cyrana. Zdejší oblast je rovněž bohatá na rozlehlé vinice a pověstná pohostinností zdejších vinařských usedlostí.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie