Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cauterets

Cauterets

Lázeňské městečko Cauterets se nachází na jihu Francie v regionu  Midi - Pyrénées. Proslulé sportovní středisko leží asi 20 km od Gavarnie, 50 km od Tarbes a 65 km od Pau. Cauterets jsou termální lázně a zimní sportovní středisko. V Cauterets jsou k dispozici různé kulturní i sportovní aktivity, v zimě mohou návštěvníci využít lyžařské středisko Le Cirque du Lys.

V krásné vesnici Cauterets, po celém dni na vzduchu čekají návštěvníky lázně César, moderní a srdečné zařízení, kde je radost odpočívat po celodenní turistice v Národním parku Pyreneje, nebo po turistice z oblasti Cauterets s jezery a kaskádami, či po výletě do poutního města Lourdes s bazilikou a zázračnými prameny.

V městečku jsou k dispozici běžné služby, jako jsou obchody, restaurace, diskotéka i kasino. Nechybí zde bazén a bruslařská hala. Zájemci si mohou zahrát tenis, je zde golfové hřiště, případně lze vyzkoušet rajtování. V okolí se nachází množství cest pro túry na horském kole a běžkařských tratí.

Tipy na výlety

Pyrenejský národní park
Nahoru do parku vede množství nádherných údolních cest podél řek přitékajících z hor. Okolní města a vesnice jsou dobře vybaveny hotely, restauracemi, kempy a horskými průvodci. Tzv. „Maisons du Parc“ jsou oficiální informační centra, kde turistům poradí ohledně tras či počasí a seznámí je s divokou zvěří a bohatou flórou v tomto regionu.

Lourdes (Lurdy)
Lurdy jsou nejoblíbenější poutní křesťanské místo na světě. Každým rokem se v Lurdách shromáždí na 5 milionů poutníků a v tomto městě je více hotelů než kdekoliv jinde ve Francii kromě Paříže. Věřící se přicházejí hledat zázračné uzdravení svých nemocí či invalidity.

Pau
Město je skvělým výchozím místem pro návštěvu Pyrenejí. Boulevard des Pyrénées, nacházející se pod zámkem, nabízí nádhernou panoramatickou vyhlídku na hory, která za jasného dne zahrnuje nejméně 83 vrcholů. Elegantní město Pau přímo vyzývá k procházkám po svých stromy lemovaných bulvárech, podél elegantních sídel a secesních vil, ale také po úzkých dlážděných uličkách s hrázděnými domy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie