Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Figeac

Figeac

Staré středověké město Figeac se nachází na jihu Francie, v regionu Midi-Pyrénées. Městečko najdete asi 65 km severo-západně od Rodez, 75 km východně od Cahors, 90 km jiho-východně od Brive. Figeac leží na břehu řeky Célé, v srdci Haut Quercy. V Figeac se bude líbit milovníkům turistiky a jízdy na horském kole.

Figeac nabízí návštěvníkům množství kulturních i sportovních příležitostí. Milovníci historie zde najdou pamětihodnosti a muzeum. V obci jsou k dispozici běžné služby – obchody s potravinami, restaurace, diskotéka i kino. Nechybí zde ani dětské hřiště.

Figeac je nádherné starobylé tržní město. Významným zdejším průmyslem bylo zpracovávání kůží a mnoho půvabných středověkých domů ve starém městě má osmiboké komíny a otevřené „soleilhos“ – sušicí komory, na horním patře. Turistická kancelář a místní muzeum sídlí v bývalé mincovně z 13. století.

Zajímavost – Rosettská deska
Ve Figeac se narodil Jean-François Champollion, egyptolog žijící v 19. Století, který jako první rozluštil egyptské hieroglyfy s použitím trojjazyčného nápisu na Rossetské desce. Place des Écritures je vydlážděno zvětšeným odlitkem této kamenné desky.

Sportovci mohou využít možnosti zahrát si tenis, golf i minigolf. Mohou si zde vyzkoušet i rajtování či paragliding. Vodním sportům jako jsou kánoe, rybaření nebo vodní lyžování se mohou věnovat v nedalekém Cajarc (25 km). V okolí se nachází řada možností pro túry na horském kole.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie