Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Livarot - informace o obci

Malé město Livarot leží v regionu Normandie, na severo-západě Francie. Leží v srdci Pays d´Auge asi 50 km od pobřeží a pláží. Livarot je malé město, v jehož okolí se nachází velké množství památek. Za vidění stojí mimo jiné muzeum sýrů, panská sídla či Foyer rural du Billot.

Livarot má ideální polohu pro nejrůznější výlety po okolí. Kolem Livarot je množství turistických tras. Livarot se nachází 60 km od Caen, 90 km od Le Havre, 200 km od Orly.

Základem kuchyně v regionu Normandie je máslo a smetana. V této oblasti se těší velké oblibě Camembert a Livarot. Proslulý je zdejší jablečný koláč, podávaný s čerstvou smetanou. Sýr, který stojí za to, dostal své jméno podle městečka Livarot v srdci Normandie. Tomuto sýru se říká také „plukovník - le colonel“ podle pěti proužků, kterými je ovázán, aby se nemohl rozpadnout. Jeho historie sahá až do roku 1693. Byl tak populární, že na konci 19. století se ho v Normandii vyrábělo 4,5 milionu kusů.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie