Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vimoutiers - informace o městě

Malé město Vimoutiers se nachází v regionu Normandie, na severo-západě Francie. Vimoutiers leží asi 30 km jižně od Lisieux, 37 km východně od Falaise, 55 km jižně od Caen a 60 km od Alencon. Vimoutiers je vhodným místem pro dovolenou pro milovníky pěší turistiky.

V městečku Vimoutiers se nachází Muzeum camembertu, které návštěvníky seznamuje se způsobem přípravy proslulého sýra. Stojí zde i socha slavné rodačky Marie Harel. Podle legendy získala recept na výrobu sýra Marie Harel, žena farmáře z malé vesničky Camembert. Na své usedlosti skrývala za francouzské revoluce jejího odpůrce, kněze, který ji jako výraz díků svěřil tajemství přípravy camembertu. Marie se svým manželem postupně zvyšovali produkci camembertu, který pak prodávali na trhu v nedalekém městečku Argentanu.

Vimoutiers  a jeho okolí poskytuje množství příležitostí pro výlety po pobřeží Normandie, které nabízí jak přírodní tak architektonické krásy. V obci Crouttes (6 km od Vimoutiers) se nacházejí kláštery Le Prieure a St. Michel. Vimoutiers je přibližně 60 km vzdálený od pláží Cabourg a Deauville.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie