Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Les Sables d'Olonne

Les Sables d'Olonne

Les Salbles d'Olonne je přímořské letovisko u Atlantského oceánu, s krásným starý přístavem, promenádou a pláží. Nachází se na západě Francie, v regionu Pays de la Loire. Les Sables d'Olonne je živé město, ve kterém se návštěvníci mohou věnovat mnoha kulturním i sportovním aktivitám. Jednou za čtyři roky zde začíná proslulý závod plachetnic - Vendée Globe.

Les Sables d'Olonne je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. V obci turisté najdou vše potřebné od nákupního střediska, restaurací a diskotéky až po kasino. Středisko nabízí návštěvníkům koncerty, muzeum, kino i pamětihodnosti. Nechybí zde fitness-centrum, bazén a thalassoterapie. Do okolí Les Sables d'Olonne se gurmáni mohou vydat na ochutnávku čerstvých, právě z moře vylovených ústřic.

Návštěvníci zejména v létě jistě ocení 3 km dlouhou písečnou pláž. Ve sportovním přístavu si mohou vyzkoušet potápění, plachtění (škola plachtění), vodní lyžování a kánoe, případně rybaření. Sportovci si mohou zahrát tenis nebo golf, případně vyzkoušet rajtování. V bezprostředním okolí střediska se nachází síť turistických stezek a cyklistických cest. Letovisko s přibližně 16 tisíci obyvateli najdete 15 km od Talmont-Saint-Hilaire, 20 km od Brétignolles-sur-Mer a 40 km od La Roche-sur-Yon.

Atlantické pobřeží je vyhlášené výjimečnou délkou slunečního svitu. Zdejší ostrůvky a dlouhé pláže s jemným pískem nabízejí neopakovatelnou příležitost relaxovat při opalování. Kvalita koupání v moři a pláží je zárukou příjemných a bezpečných prázdninových pobytů pro rodiny s dětmi.

Zajímavost - VENDÉE GLOBE 2008
Pětačtyřicet tisíc kilometrů po moři, bez mezipřistání - to je neúprosný závod kolem světa. Účastníkům by měla plavba trvat zhruba tři měsíce. Závod, který se koná jednou za čtyři roky, byl v listopadu 2008 zahájen již po šesté. Vyplutí ze západofrancouzského letoviska Sables d'Olonne přihlížely stovky diváků. Ze zvýhodněné pozice totiž startoval Francouz Vincent Riou, který v minulém ročníku zvítězil v čase 87 dní a 10 hodin.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie