Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Meigné le Vicomte

Meigné le Vicomte

Malá vesnice Meigné le Vicomte s 328 obyvateli se nachází v regionu Pays de la Loire, na západě Francie. Vesnička je vzdálena 39 km od Tours, 54 km od Le Mans a 57 km od Angers. Departement Pays de la Loire začíná na západ od Tours a patří k němu Angers, Le Mans, hlavní město Nantes a Vedée na jihu. Anjou, starobylý název pro oblast v okolí měst aAngers, bylo kdysi mocným vévodstvím s pozemky táhnoucími se až k Provence a Sicílii.

V městečku jsou dostupné běžné služby, jako jsou obchody s potravinami, restaurace a bar. Meigné le Vicomte nabízí však svým návštěvníkům řadu zajímavosti, jako například vodní lyžování, kánoe a rajtování. Okolí má co nabídnout sportovcům a milovníkům pěší turistiky a výletů na horském kole.

Touraine, historický název oblasti v okolí Tours, je srdcem Údolí Loiry, na jehož bohatých půdách se pěstují melouny, chřest, švestky, jahody a jedna z nejlepších vín této oblasti. Mnoho okouzlujících zámků se nachází právě v Touraine. Pozoruhodné jsou zámky na Loiře, z nichž jeden – Azay-le-Rideau je vzdálen 36 km.

Azay-le-Rideau patří k nejpůvabnějším loirským zámkům. Tento stromy obklopený zámek s křehkými věžičkami a čistě dekoračním opevněním, odrážejícím se na poklidné hladině vodního příkopu, je nepochybně postaven spíše pro zábavu než k obraně. Zatímco budova zůstává v hlavních rysech gotická, delikátní renovace je ovlivněna italskou renesancí.

Možná nejpozoruhodnějším rysem zámku Azay je úžasná harmonie mezi zámkem a jeho okolím, která je obdivuhodnou kompozicí světlého kamene, průzračné vody a svěží zeleně. Půvabné je i samotné městečko Azay-le-Rideau. V jeho starobylých uličkách si můžete na řadě dveří a oken všimnout ozdobných renesančních kamenných plastik.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie