Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Rochelle

La Rochelle

Přístav La Rochelle je jeden z nejúžasnějších přístavů podél atlantského pobřeží. Se svým půvabným starobylým přístavem a středověkými ulicemi s neopakovatelnou atmosférou, proslavený A. Dumasem a jeho mušketýry je La Rochelle jedním z nejzachovalejších přístavů.

Město, ze kterého cítíte moře a vůni svobody i opojných dálek, je přístavní město v západní Francii na pobřeží Atlantického oceánu v Biskajském zálivu. Je hlavním městem departmentu Charente-Maritime. Přístav je přirozeně chráněn bariérou ostrovů Ré, Orleon, Aix a Madame. S ostrovem Ré je město spojeno od 19. května 1988 nejdelším mostem ve Francii.

Ve starověku byla oblast La Rochelle součástí Galie. Římané poté tuto oblast obsadili a začali zde produkovat sůl a víno, jež následně rozváželi po celé říši. Z této doby se dochovaly římské domy a nádrže na výrobu soli odpařováním mořské vody.

Vstup do přístavu je stále střežen dvěma věžemi ze 14. století. Kdysi mezi nimi býval natažen mohutný řetěz, který měl chránit přístav v noci a v době války. Třetí věž sloužila původně jako maják. Chcete-li se pokochat dobrým výhledem na město, můžete vystoupat až nahoru na tuto věž.

Pěší Staré Město se datuje do 18. století a je plné bílých městských domů v přístavu a stylových vkusných obchodních oblastí s muzei a kavárnami. V centru Starého města stojí radnice s renesanční fasádou, kde je soška jejího stavitele Jindřicha IV. Co určitě stojí za povšimnutí je orloj ze 14. století, což je vlastně gotická brána do města.

Toto v dnešní době největší jachtařské centrum v západní Francii je elegantním a rušným prázdninovým místem s hučícími restauracemi a kavárnami. Každým rokem v červenci se zde koná největší festival populární hudby ve Francii – Francofolies. La Rochelle se dnes těší přízni turistů, sportovců a mnoha dalších, protože má co nabídnout, mořské plody, dýchající historii a nedaleké ostrovy Ré a Oléron.

Jen kousek od pobřeží La Rochelle leží ostrov Ré spojený s pevninou 3,5 km dlouhým silničním mostem. Tento poklidný ostrov, plný solných bažin, vinic a mělkých lagun, je útočištěm všech možných druhů ptactva, včetně kolih, čírek a hus.

Tipy na výlety
Můžete se jen toulat městem La Rochelle a navštívit starý přístav, uličky s arkádami, prohlédnout si orloj, katedrálu námořní muzeum nebo akvárium L´Aquarium de la Rochelle, kde můžete vidět více jak 10 tisíc živočichů mořských a světových oceánů.

Můžete podnikat výlety do měst Bordeaux, Rochefort, Cognac, do vinařské oblasti Médoc, na poloostrov Cap Ferret, k vodní nádrži Arcachon, na písečnou dunu Pyla, na ostrovy d´Oléron, de Ré a d´Aix a můžete také navštívit pevnost Boyard. Za pozornost stojí návštěva ZOO v Palmyre, kde uvidíte 1 600 zvířat na 14 hektarech krásného parku.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie