Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cannes - informace o letovisku

Cannes není jen film. Cannes je skvělé výchozí místo pro návštěvu riviéry a jedno z nejkouzelnějších jihofrancouzských měst. Je dostatečně velké, aby se sem vešly všechny grandhotely, restaurace, pláže i obchody, na které si jen vzpomenete. Cannes je elegantní, drahé a odhodlané takovým zůstat. Je odtud také dobrý přístup k nádherným místům ve vnitrozemí, jakými jsou Grasse a Mougins.

Cannes by asi neexistovalo, kdyby v první polovině 19. století lord Brougham neobjevil malou vesničku a nepostavil si v ní letní sídlo. Následovali ho jeho přátelé, bohatí angličtí a ruští aristokraté a časem tady vyrostly i lázně. S rozvojem železnice sem pak začalo jezdit čím dál tím více lidí, kteří se chtěli především bavit. Dovezli sem palmy z Afriky, eukalypty z Austrálie, a když jim to nestačilo, vymysleli festival.

Dnes je Cannes proslulé především díky mezinárodnímu filmovému festivalu, který se zde koná každoročně v květnu. Tato akce je soustředěna na bulváru La Croisette, lemovaném palmami, velkými butiky a světově proslulými hotely, jako je například Carlton. Nejvíce je slyšet angličtina a turisté se fotí u francouzské verze slavného hollywoodského chodníku. Tady v Cannes jsou na zemi dlaždice s obtisky dlaní filmových hvězd.

Na západ od nového Palais des Festivals, hlavního dějiště filmového festivalu, leží jachtami zaplněný přístav, mimo jiné místo ranního květinového trhu. Když vystoupáte až k věži Tour du Mont Chevalier z 11. století, budete odměněni nádhernou vyhlídkou na celé pobřeží. Nad Cannes vede podél útesu neskromně nazvaná exkluzivní silnice Corniche du Paradis Terrestre, která nabízí nádherné výhledy, zejména na ohňostroje 14. července v Den dobytí Bastily.

Nejkrásnější výhled na město a okolí budete mít z vrcholku kopce Suquet, tam se rozkládá historické jádro města. To je na rozdíl od nových částí skromné a jednoduché. Cannes nabízí spousty zajímavých zážitků. Promenády jsou lemovány palmami, písečné pláže čekají jen na Vás a nespočet butiků, nočních klubů jsou všem k dispozici.

Stojí zde také kostel de la Castre. Kostel byl dokončen na začátku 17. století v neogotickém stylu. Přiřazené muzeum bylo původně hradem, který vlastnili mniši z Lérins, dnes však obsahuje sbírky pozůstatky amerických a himalájských dávných kultur.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie