Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Menton - informace o městě

Prvním větším městem, které Vás přivítá po překročení italsko-francouzské hranice je Menton známý především pěstováním citrónovníků a výrobou citrónových bonbónů. Menton vzdálený pouhých 1,5 kilometru od italských hranic, zůstává impozantním přímořským městem – elegantním, chráněným horami a s tropickými zahradami.

Menton je nazýváno městem zahrad a květin. Malebné rušné přímořské středisko leží na hranici Francie s Itálií. Avšak na své si zde přijdou také vyznavači aktivní dovolené – najdete tu tenisové kurty nebo golfová hřiště.

Strmé ulice starobylého Mentonu se svažují k Promenade du Soleil, lemované kavárnami, restauracemi a palmami. Ačkoliv je Menton prvním městem Francouzské Riviéry, je někdy nazýván jako Tajná Riviéra. Toto označení se vžilo kvůli poloze v klínu hor, kde je docela schované.

Díky teplému podnebí dozrávají v Mentonu po celý rok citrusy. Místní obyvatelé z nich při příležitosti festivalu, konaného každým rokem v únoru, na oslavu úrody citrusů vytvářejí obdivuhodné sochy. Tyto citronové slavnosti se zde konaly poprvé v roce 1929 jako malá výstava citrusových keřů. Nyní je to dva týdny trvající festival na přelomu února a března, jehož téma se vždy mění a je to vždy nádherný zážitek. Posledními tématy byly Alenka v říši citronů a Asterix v Citronové zemi.

Toto je také město Jeana Cocteaua. Navštivte jeho muzeum (Musée Jean-Costeau) sídlící v pevnosti ze 17. století, kde si můžete prohlédnout jeho kresby, mozaiky a keramiku vyznačující se kombinací jednoduchých linií a brilantních zářivých efektů.

Z městské pláže se nabízí krásný výhled na starou část města s úzkými uličkami a kostely. Milovníci historie zde mohou navštívit baziliku Sv. Michala, starý přístav, kapli nebo starý hřbitov. Kostel de St.-Michel ze 17. století je místem konání srpnového festivalu komorní hudby. Tento kostel se tyčí nad městem a je označován jako největší a údajně nejhezčí barokní kostel celého Azurového pobřeží. Původně na jeho místě stály dvě svatyně, z nich se dochovala jen zvonice z 15. století. Velká kampanila, která je umístěna ve výšce 53 m, byla přidána v 18. století při celkové rekonstrukci kostela.

Azurové pobřeží, ze severu chráněné horami, v zimě bez mrazů a s brzkým mírným jarem, je rájem pro zahradníky a milovníky zahrad. Menton se pyšní obzvláště působivým množstvím těchto subtropických rájů, ve kterých se neodolatelně doplňují fontány i stinné terasy, vznešená výsadba i vzdálené perspektivy. Díky úžasné rozmanitosti palem a subtropických exemplářů je jen velmi obtížné najít něco, k čemu lze přirovnat botanickou zahradu Jardin Botanique du Val Rameh.

V oblasti s tak ohromnou záplavou působivých míst je obzvláště pozoruhodné pobřeží mezi Mentonem a Nice. Nejlepším způsobem, jak si užít kouzelné výhledy na útesy, modré moře a extravagantní vily obklopené palmami, je vyjížďka po takzvané „corniche“ (silnice vedoucí podél útesu). Ze tří takových silnic nabízejí nejúžasnější panorama Grande Corniche a Moyenne Corniche, zatímco na Corniche Inférieure, blíže k moři, je sice horší provoz, ale zase lepší výhled na luxusní letoviska.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie