Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chamonix

Chamonix

(1035 – 3842 m. n. m.)
Město Chamonix se nachází ve východní Francii v Horním Savojsku na úpatí hory Mont Blanc. Chamonix je oblíbeným a vyhledávaným střediskem zimních sportů, kde se dokonce v roce 1924 konaly zimní olympijské hry. Stal se kolébkou evropského lyžování a skialpinismu a také ideálním místem pro většinu extrémních sportů provozovaných v přírodě. Díky své vynikající poloze patří mezi jedno z mála středisek, která jsou v provozu během celého roku. Ve městě najdeme nehezkou panelákovou výstavbu, ale jeho návštěva přesto stojí za to. Pokud se dostanete na Aiguille du Midi  do výšky 3842 metrů nad mořem, je odtud překrásný výhled na masív Mont Blancu. Unikátní a vyhledávaný je také 20 km dlouhý sjezd z ledovce ve Vallée Blanche.

Lyžařská oblast Chamonix se dělí do čtyř areálů, které jsou navzájem propojeny skibusy. Jsou to Aiguille du Midi, Argentiere, Col de Balme/le Tour a Le Brevent / La Flegere. Milovníci feeridového lyžování by se měli vydat do Aiguille du Midi, kde jsou k tomu ideální podmínky. Sjezdovky jsou v Chamonix pravidelně upravovány a zasněžovány 54 sněhovými děly. Celkem Chamonix nabízí 152 km sjezdových tratí, z nichž 7 je zelených, 29 modrých, 21 červených a 11 černých. Přepravu po nich zajišťuje 19 vleků, 13 kabinkových a 16 sedačkových lanovek s přepravní kapacitou 65 tisíc osob za hodinu. K nejznámějšímu ledovci Mer de Glace vede ještě také zubačka Montenvers.

K lyžování pod Mont Blancem patří i heliskiing neboli helikoptérové lyžování. Jelikož je heliskiing ve Francii zakázán, odlétá se vždy mimo francouzské území, převýšení může dosáhnout až 1700 metrů. V okolí Chamonix je kolem 45 km upravovaných běžeckých tratí. Snowboardisté si přijdou na své v Argentiere, kde je snowpark s U rampou a boardercrossem.

Chamonix nabízí širokou škálu tzv. aprés ski aktivit, tzn. zábavy po lyžování. Můžete si zajezdit na saních, věnovat se skialpinismu nebo navštívit místní sportovní centrum. Tam najdete dva bazény, tobogány, sauny, kluziště, kryté tenisové a squashové kurty, posilovnu i umělou lezeckou stěnu. Na ty, co rádi zkouší štěstí je v Chamonix připraveno známé kasino a také několik restaurací a barů. Jestliže vás zajímá historie lyžování, nevynechejte návštěvu Alpského muzea. Chamonix je od Prahy vzdáleno 980 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie