Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gerardmer - informace o městě

V nadmořské výšce 660 až 1150 metrů se rozkládá přitažlivé turistické středisko a lázně Gerardmer, kde žije okolo 10 tisíc obyvatel. Nachází se v Alsasku přímo u stejnojmenného jezera, asi 40 km od města Epinal. Dalšími významnými městy v okolí jsou Colmar a Mulhouse. Středisko je přitažlivé v každém ročním období, funguje jak pro letní rekreační pobyty, tak i pro zimní sportovní soustředění.

V zimě si můžete užívat lyžování a snowboardingu v místním lyžařském areálu. K dispozici je celkem 20 přepravních zařízení, z toho 12 vleků. Celkově areál nabízí 40 km lyžařských sjezdovek nejrůznějších délek a náročností. Na své si zde tak přijde opravdu každý. Součástí střediska je také sněhový park a lyžařská škola pro děti i dospělé. Pro milovníky běžek je zde připraveno kolem 30 km běžeckých stezek, pro pěší turisty zase 50 km zimních značených cest. Zájemci si mohou vyzkoušet sáňkařskou dráhu nebo si zajít zabruslit do bruslařské haly. Mezi další významná lyžařská střediska patří nedaleký La Bresse – Hohneck.

Léto je ideální pro provozování velkého množství sportů, nudit se zde proto rozhodně nebudete. Oblast je protkána více než 350 km značených turistických stezek, najdou se zde i cesty pro túry na horském kole. Skvělé podmínky zde najdou také vyznavači horolezectví, plachtění, paraglidingu, pádlování nebo rybaření. O zábavu se postará místní akvapark, tenisové hřiště, golfové hřiště, minigolf, petangue, bowling či paintball. Zdejší lázně se zaměřují hlavně na léčbu dýchacích cest. Gerardmer návštěvníkům poskytuje nepřeberné množství sportovních a relaxačních aktivit, ze kterých si každý vybere to pravé.

Městečko Gerardmer je poměrně dobře vybaveno a turisté zde najdou vše, na co si vzpomenou. Jsou zde obchody s potravinami, suvenýry a nejrůznějším zbožím, restaurace, diskotéky i kino. V centru je situován krytý bazén s fitness centrem a saunou. Najde se zde však i celá řada kulturního vyžití, přístupná jsou muzea, divadlo a množství pamětihodností.

Již po více než 74 let se každoročně ve dnech 28. a 29. dubna v Gerardmeru koná oslava, kdy ulice města zaplaví slavnostní průvod tvořený květy zdobenými vozy. Pokud v tuto dobu město navštívíte, můžete se zúčastnit jejich velkolepého zdobení.

Gerardmer je také městečkem spojeným s mnoha sportovními soutěžemi. Pravidelně se zde od roku 1991 koná například Mistrovství Francie v dlouhém triatlonu, tzv. Triatlon XL. Jsou zde připraveny tři okruhy v délce 120 km, s převýšením 2200 metrů. Tyto tratě jsou považovány za nejkrásnější a nejspravedlivější na světě. V letech 2002-2004 se pořadatelům podařilo získat licenci na pořádání významné soutěže IRONMAN France, ale místní tratě nenašly očekávanou odezvu, a tak se celá soutěž přesunula do mediálně zajímavější Nice. Kolem jezera Gerardmer se ve čtyřech okruzích běhá ještě Běžecká třicítka. Mírně zvlněný terén je k tomu naprosto ideální.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie