Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arcachon - informace o městě

Arcachon je poměrně mladé, avšak velmi malebné městečko na jihovýchodě Francie, pocházející z 19. století.

Je proslulé zejména díky Dune du Pilat, tzv. Pilátově Duně, což je největší písečná duna v Evropě - přes 100 m vysoká, 500 m široká a 3 km dlouhá. Traduje se o ní legenda, že vznikla v důsledku vykácení borového lesa, které nařídil Napoleon, aby tudy prošla kolona slonů.

Celá přímořská oblast Arcachonu je součástí chráněné přírodní rezervace Banc d'Arguin. Nachází se zde rovněž tisíc akrů písečné plochy, na které se stavěním hradů baví nejen, ale také amatérští umělci. Pořádají se zde pravidelně přehlídky a dokonce umělecká klání ve stavbě gigantických monumentů z písku.

Arcachon je rovněž pověstný svým zálivem, vodní nádrží a především chovem ústřic. Zároveň poskytuje příjemné koupání. Nedaleko břehu se nachází písečné náplavy, které zmírňují mohutné přívalové vlny Atlantického oceánu.

V samotném Arcachonu i v jeho okolí se nachází nejen spousta kempů, ale také placená odstavná parkoviště, kde můžete zastavit i na několik dní. Nebo se můžete svůj karavan zaparkovat na některém ze soukromých pozemků zdejších obyvatel, pochopitelně rovněž za poplatek.

V samotném letovisku Arcachon najdete sportovní přístav a nabídky na nejrůznější vodní sporty. Zahrát si zde ale můžete také tenis, squash i golf. Nejoblíbenějším sportem však i zde je cyklistika. Není divu, že zdejší území je doslova poseto cyklostezkami.

V Arcachonu zkrátka najdete vše – moře, písek i malebnou krajinu, ideální pro výlety do přírody.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie