Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Biarritz - informace o městě

Biarritz je luxusní letovisko na pobřeží Atlantiku v jihozápadní části Francie, vzdálené zhruba 20 km od hranic se Španělskem. Přestože leží na území Baskicka, typicky baskické rozhodně není.

Biarritz bývá často označováno za lidovější formu Monte Carla. I zde se totiž nachází spousta luxusních hotelů a kasín, evropská smetánka a hazardní hráči. Dovolenou zde pravidelně tráví nejen členové anglické královské rodiny, ale například i španělští a francoužští aristokraté.

Centrum Biarritzu je také mekkou surfařů. Surfuje se zde již od roku 1957 a každoročně se tu pořádá i surfařský festival.

Zatímco v létě Biarritz ožívá a zaplaví ho tisíce rekreantů, na podzim se ulice vyprázdní, pláže osiří a přepychové hotely zejí prázdnotou.

V roce 1854 si na pobřeží oceánu manželka Napoleona III. nechala postavit svou rezidenci. Dnes je z ní jeden z nejdražších hotelů světa, Hotel du Palais. A nutno říci, že od té chvíle se pro původně malou rybářskou vesničku začaly psát nové dějiny. Za císařovnou Eugenií se sem totiž začali sjíždět šlechtici z celé Evropy.

Přestože v současném Biarritz je zábava orientovaná spíše na bohatší rekreanty, nudit se zde nebudete ani s hrstkou drobných v kapse.

I zde najdete mnoho příjemných hospůdek, kde lze strávit večer za přijatelné ceny, a pochopitelně vás nikdo nebude vyhánět z pláže, když se budete chtít jen opalovat a pozorovat surfaře. Na kolečkových bruslích se navíc můžete projet po stezce podél pláže, popřípadě se vydat na průzkum okolí.

Prohlédnou si můžete například biairritzký maják na výběžku sv. Martina. Biarritz je rovněž oblastí bohatou na rybolov, v minulosti se zde úspěšně věnovali i lov velryb. Velrybářský přístav místní dodnes udržují v původním stavu. V „normálním“ přístavu Porto Vecchio si lze domluvit i potápění.

Na závěr je nutno zmínit i Rocher de la Vierge, tzv. Panenský útes, se sochou Panny Marie, jehož půvab nejlépe vynikne při západu slunce. Lávku, po níž se na něj dostanete, navrhoval sám Gustav Eiffel.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie