Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Bastide Clairence - informace o obci

La Bastide Clairence patří k nejkrásnějším vesničkám v Akvitánii, v jihozápadní části Francie. Pochází ze 14. století, v roce 2012 oslaví své 700. výročí od svého založení.

Dokázala i stále uchovat svůj historický ráz. Dodnes ji zdobí původní typické středověké městské domy. Není divu, že se zde každoročně odehrává spousta akcí, středověkých slavností a festivalů, například ručních řemesel a umění vůbec.

Byť má La Bastide Clairence pouze necelých 1000 obyvatel, patří ke kulturním centrům Baskicka.
Díky tomu, že leží ve výšce 30 m n.m. nabízí krásný výhled na okolní přírodu. A že se je čím pyšnit. Krajina v okolí La Bastide Clairence je podobně jako celý region Akvitánie pověstná dlouhými plážemi, rozlehlými vinicemi a smaragdově zelenými borovicovými lesy.

La Bastide Clairence udržuje rovněž tradici rukodělných prací, ať už jde o sochařství, hrnčířství či tkaní.

Najdete zde ale i možnosti sportovně vyžití, konkrétně spoustu cyklostezek, jak j ve Francii obvyklé.

Tip na výlet:
Pokud sem zavítáte, určitě byste si neměli nechat ujít výlet do opatství v Belloc. Málokdo se vyhne zamyšlení nad osudy tisíců poutníků, kteří po více než stovky let šlapali stejnou cestou jako půjdete vy. A až zde budete, ochutnejte i místní specialitu - sýr vyrobený z mléka zdejšími mnichy přímo v proslulém Belloc Abbey!

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie