Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

jeskyně Lascaux

Slavnou jeskyni Lascaux návštěvníci najdou nedaleko obce Montignac u města Périgueux. Jeskyně se rozkládá v údolí Vézère blízko řeky Dordogne na jihozápadě Francie. Jeskyně skrývá nejvelkolepější kolekci prehistorického umění na světě. Je vyzdobena mladopaleolitickými malbami z období magdalénienu (sál býků, jeleni, divoké kočky, maskovaný tanečník). Malby na stěnách zobrazují býky, zubry, jeleny a lovce. Jejich tvůrci z doby kamenné žili před 20 tisíci až 15 tisíci lety.

Jeskyně byla náhodně objevena v roce 1940 čtyřmi dětmi a byla zpřístupněna po válce. V roce 1955 oxid uhličitý, vydechovaný návštěvníky začal způsobovat destrukci maleb, proto byla jeskyně v roce 1963 uzavřena pro veřejnost, aby se malby ochránily před poškozením.

Kopie této jeskyně, Lascaux II, byla otevřena poblíž v roce 1983 a její výzdobu vytvořili umělci používající podobné techniky a materiály, jako jejich předchůdci v době kamenné. Na malbách v Lascaux II pracovali výtvarníci přes 10 let.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie