Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pauillac - informace o městě

Pauillac se nachází v regionu Aquitaine, který je známý rozmanitou přírodou, písčitými plážemi a především produkcí vína světoznámých značek. Pauillac leží v centru vinařské oblasti Medoc, v jehož okolí se nachází množství vinných zámků.

Město Pauillac je největší v Médocu. Pauillac je ideálním výchozím místem pro exkurze do vinařských oblastí a měl by ho navštívit každý milovník vína. Její stará přístavní hráz se změnila v přístaviště plachetnic; otevřelo se zde několik nových restaurací a jsou zde k dispozici veškeré služby.

Štěrkové pahorky Pauillacu, neboli croupes Médocu, jsou nejpodobnější tomu, co bychom mohli nazvat kopcem. Nejvyšší část s Ch1iteau Mouton Rothschild a Pontet-Canet na jeho temeni dosahuje výše 30 m. V této přímořské oblasti je to docela úspěch, protože tady se už pouhá vyvýšenina považuje za rozhlednu. Pauillac leží v nadmořské výšce pouhých 10 m n. m.

Žádný návštěvník Pauillacu by si neměl nechat ujít návštěvu malého muzea uměleckých předmětů, vztahujících se k vínu – starožitného skla, obrazů, goblénů, stejně jako velmi pěkných „chais“, díky nimž je Ch1iteau Mouton Rothschi1d hojně navštěvovanou turistickou atrakcí Médocu.

V regionu, který produkuje nejlepší vína na světě a kde je téměř 4 tisíce druhů vín pojmenovaných po jednotlivých vinicích (nebo zámcích – chateaux), má Médoc lví podíl na většině znamenitých produktů.

Médoc, málo slibná bažinatá oblast na severozápad od Bordeaux, byla vysušena a osázena až v 18. století, ale velmi brzy si vybudovala skvělou pověst, kterou již nikdy neztratila. Když byla v roce 1855 klasifikována vína v oblasti Gironde, všech 62 klasifikací „cru“ (nejvyšší) bylo z oblasti Médoc.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie