Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brest

Brest

Brest je jeden z nejdůležitějších francouzských přístavů. Byl během 2. světové války těžce poškozen, přesto zde můžete spatřit trosky zámku z 11. století a toto námořní město si prohlédnout. Známé rušné letovisko Brest se nachází v regionu Bretaň, na západním cípu Francie. Brest leží asi 58 km od Quimper a 137 km od Lorient.

Hlavní místní atrakcí je Océanopolis – důležité oceánografické vědecké centrum s velmi zajímavými expozicemi, týkajícími se různých mořských prostředí. Brest nabízí další řadu sportovních i kulturních možností. Zajímavým zážitkem je návštěva kotviště Brest a také oblastní trhy. V obci jsou k dispozici veškeré služby v místě, je zde muzeum, kino a řada pamětihodností. Zejména mladým lidem se bude líbit návštěva diskotéky. V obci je také golfové hřiště a půjčovna horských kol.

Brest se hodí pro rodinnou dovolenou, protože z místní nabídky si určitě vybere každý. V zimě je v Brest k dispozici bruslařská hala, v létě vodní i jiné sporty. V Brest je k dispozici bazén, ve kterém se mohou návštěvníci osvěžit zejména v letních měsících, dále zde najdete sportovní přístav. Turisté se mohou věnovat plachtění (je zde i škola plachtění), surfování, vodnímu lyžování a kánoím, dále rajtování, rybaření či paraglidingu. Písečnou pláž najdete 11 km od obce.

Tipy na výlety
Okolí Brest se hodí pro milovníky turistiky, horolezectví, cykloturistiky a výletů na horském kole. Zajímavým zážitkem je také výlet na plachetnici, okružní výlety lodí a výlety na člunech.

Nejúžasnějšími místy na bretaňském pobřeží jsou skalnaté výběžky poloostrova Crozon a mys a Pointe du Raz na jihu provincie Finistere. Stezky vás po útesech zavedou z Lescoff až k nejzápadnějšímu místu mysu Pointe du Raz a z Veryach poblíž Camaret k mysu Pointe de Pne-Hir na poloostrově Crozon.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie