Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dinard

Dinard

Přímo naproti Saint-Malo přes ústí řeky Rance se nachází letovisko Dinard, na začátku 20. století popisované jako nejelegantnější přímořské lázně v severní Evropě. V polovině 19. století se této rybářské vesnice ujali bohatí britští a američtí návštěvníci, kteří ji postupně přebudovali k obrazu svému. A tak podél útesů a pobřeží vyrostly fantastické stavby letních sídel s věžičkami, kupolemi, verandami a dalšími uměleckými ozdobami.

Dinard se nachází na západě Francie, v regionu Bretaň. Letovisko Dinard je malé město nacházející se 11 km od Saint Malo, 22 km severně od Dinan. V obci jsou k dispozici veškeré služby v místě. Mnozí turisté rádi navštíví místní kasino.

Obec Dinard je situována u ústí řeky Rance, což poskytuje návštěvníkům nejen možnost koupání, ale také je zde krásná krajina a prostředí. Dinard nabízí turistům příležitost prohlédnout si řadu krásných památek. Dinard se hodí pro milovníky přírody a historie. Mezi důležité památky v Dinard, které byste rozhodně měli navštívit, patří Pointe du Moulinet, Plage de l´Ecluse či Promenade du Clair de Lune.

Přílivové mlýny
Zvláštností bretaňské přírody jsou úzká ústí řek a velké přílivy. To přivedlo zdejší předky na myšlenku možného využití mořské energie k mletí mouky. Tyto zvláštní mlýny, které se zachovaly po celém pobřeží, jsou přístupny návštěvníkům. Jejich následovnicí je nejvýkonnější přílivová elektrárna na světě, postavená v ústí řeky rance mezi Saint-Malo a Dinarem. V dnešní době jsou Dinard a Saint-Malo propojeny silnicí vedoucí přes Rance Barrage, přehradu s první a největší přílivovou elektrárnou na světě, která je otevřena i pro návštěvníky.

Tip na výlet
Zajímavým zážitkem je také okružní vyjížďka lodí po řece Rance, kterou by si neměl nechat ujít žádný návštěvník Dinard.

Zajímavost
Poslední filmovou prací, kterou dokončil nedávno zesnulý hollywoodský herec Paul Newman, byl dokument o rodince surikat. Uznávaná hvězda stříbrného plátna namluvila k přírodovědnému filmu komentář. Dokument o životě v divoké přírodě se nyní dočkal světové premiéry na filmovém festivalu ve francouzském městě Dinard v Bretani.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie