Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Penmarch

Penmarch

Rybářská obec Penmarch se nachází v regionu Bretaň, na západě Francie. Městečko leží asi  34 km od Quimper, 44 km od Douarnenez a 45 km od Concarneau. V Penmarch jsou pro návštěvníky k dispozici různé kulturní i sportovní možnosti. Zajímavým zážitkem je například návštěva rybářského přístavu s průvodcem.

V obci jsou k dispozici veškeré služby v místě, je zde muzeum, kino a řada pamětihodností. Za vidění stojí početné megalitové sochy. V létě mohou návštěvníci v Penmarch využít písečnou pláž, mohou se věnovat tenisu, rajtování či rybaření. Penmarch je vhodným místem pro rodinnou dovolenou.

Tipy na výlety
V okolí Penmarch je mnoho turistických cest a cest pro túry na horském kole.

Quimper
– historie tohoto nejstaršího města Bretaně a hlavního města starobylého vévodství Cornouaille je opředeno legendou. Tomuto nádhernému starobylému městu dominuje ohromná gotická katedrála Saint-Corentin z 13. století. V ulici Rue Kéréon najdete spoustu zajímavých obchůdků. Quiper je také proslavený svou osobitou a velmi krásnou fajánsovou keramikou, jejíž průmyslová výroba zde začala již v 17. století.

Concarneau
Nejzajímavějším místem tohoto důležitého přístavu je Ville Close, opevněné staré město ležící na ostrově v zálivu. Z hradeb je nádherný výhled do okolí a v úzkých uličkách je spousta restaurací a obchůdků se suvenýry. V bývalých kasárnách se v dnešnídobě nachází Musée de la Pêche, které je věnováno místnímu rybářskému průmyslu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie