Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Burgundsko - informace o regionu

Zelené Burgundsko je kraj pověstný svými víny a chutnou kuchyní (výtečné je například burgundské hovězí - kostky hovězího masa pomalu dušené na červeném víně). Proslulá je i jeho hořčice z Dijonu. Burgunsko je ale zároveň také kraj s mimořádně bohatým a pestrým kulturním dědictvím a s velkým množstvím historických památek v podobě románských kostelů, středověkých klášterů, hradů a muzeí.

V 1. století před Kristem bylo Burgundsko srdcem římské Galie. Samo sebe již od nepaměti považuje za srdce celé Francie. Rozlehlé burgundské vinice se táhnou podél kopců a jsou považovány za jedny z nejlepších na světě. Pro turisty je jistě příjemná informace, že vinná stezka, která jimi prochází, má celkem 5 variant. Stačí si jen vybrat tu pravou a vyrazit na exkurzi do některého ze zdejších vinohradů.

Půvab přírody
Burgundsko s rozlohou cca 31,5 tisíce km2 zahrnuje čtyři departementy - Yonne, Cote-d´Or, Nievre a Saone et Loire. Kromě již zmíněné vyhlášené kuchyně a jakostních vín se může Burgunsko chlubit také téměř nedotčeným přírodním bohatstvím. Milovníkům vodních sportů nabízí více než 1000 km splavných toků a spoustu lázeňských středisek, včetně dvou termálních. Turisticky velmi oblíbené jsou zejména jezera a řeky Morvanu.

Žulový masiv Morvanu je první vrchovinou před branami Paříže přístupnou z dálnice. Kromě nádherných panoramatických výhledů ukrývá i spoustu historických památek. Například na vrcholku Mont Beuvray již několik let archeologové skládají dohromady mozaiku o životě obyvatel Bibracte, hlavního města keltského kmene Heduů, předků dnešních Francouzů.

Odhalit všechna tajemství regionálního přírodního parku Morvan lze pomocí značených cest. Chráněná příroda celého Burgundska je vůbec ideálním prostředím pro všechny typy výletů - pěšky, na koni i na kole.

Možnosti ubytování
Burgundský lid je velmi přívětivý, srdečný, bodrý. Turistům nabízí celou řadu možností, kam složit hlavu. Určitě není nouze o ubytování v soukromí. Naopak, noc lze strávit přímo v zemědělské usedlosti některého vinaře, popřípadě v maringotce, jurtě.

Přátelskou rodinnou atmosféru skýtají i roubenky tradičních hotýlků. Mnohem větší soukromí, ale samozřejmě o nic menší pohodlí, pak lze nalézt na zámků či v bývalém opatství.

Není divu, že Burgundsko bylo oblíbeným krajem Ludvíka XIV., který zdejší víno považoval za víno královské.

Auxerre v Burgundsku ukrývá nádherné historické centrum

Auxerre v Burgundsku ukrývá nádherné historické centrum

V oblasti střední Francie se na březích řeky Yonne rozkládá malé ospalé městečko Auxerre, které již z dáli vítá návštěvníky věžemi kostelů, jež ho proslavily. Auxerre je rovněž ideálním výchozím místem pro plavby po burgundských kanálech, nebo pro návštěvu nedaleké vesnice Chablis, která proslula svými vinicemi.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie