Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Naturisté a Korsika

Vysoké hory, divoké soutěsky, hluboké borovicové lesy, exotické kaštanové háje, statisíce divokých a polodivokých prasat, úchvatné útesy, stovky strážních věží na pobřeží, krásné písečné pláží. Tak lze charakterizovat francouzský ostrov Korsika, rodiště Napoleona Bonaparte.

Jediné co zde prakticky nenajdete, to jsou megalomanské turistické hotely, zábavní komplexy a aquaparky. To vše vytváří pro turisty, kteří si chtějí na dovolené skutečně odpočinout, velice příjemné podmínky pro prožití klidné, leč různorodé rekreace. Je možno kombinovat pobyt na pláži s výlety do hor, procházky typickými korsickými městy a vesnicemi s procházkami okolo divokých vodních kaskád nebo téměř liduprázdnými přírodními scenériemi.

Klasické žulové skály se střídají s bílými vápencovými útesy a bizarními skalními bludišti, třeba i červené barvy, naprosto pustá horská krajina s údolími zarostlými bujnou vegetací. A to vše pouhých 1 100 km od Prahy, v podstatě stále po dálnici. Poměrně krátká a laciná trajektová přeprava z Itálie je zajímavým zpestřením cesty. Prohlídka několikapatrové lodi zabere dost času, další čas je nezbytné věnovat sledování složitých manévrů lodivoda při vyplouvání a vplouvání do přístavu. Cestou se míjí i několik ostrovů, nejznámější je Elba. Na lodi je k dispozici samozřejmě i kavárna a restaurace, nabízející široký výběr, zejména mediteránských pokrmů.

Pláže jsou na Korsice převážně písečné, mnohdy lemované romantickými skalisky, zejména na západním a jižním pobřeží. V oblasti Cap Corse převažují pláže oblázkové, mnohdy zabarvené do černa. Podél některých pláží jsou vystavěné rekreační ubytovací kapacity, nehledejte zde však několikaposchoďová hotelová monstra. Převážnou část tvoří malé bungalovy, chatky, případně apartmánové vesničky, citlivě zasazené do přírody. V oblastech, kde se pláže střídají s útesy, jsou ideální podmínky pro potápěčský sport. Díky velmi dobrému poměru rozlohy pláží a množství ubytovacích kapacit je možno prožít na Korsice velice klidnou dovolenou.

Relaxaci na břehu moře je vhodné kombinovat s výlety do korsických hor. Pojmy jako Bavella, Restonica, Anglické kaskády, Monte d´Oro, Monte Renoso, soutěska řeky Golo jsou samozřejmou součástí aktivního cestování po ostrově. Stejně jako návštěva měst a míst Bonifacio, Sartene, Calvi, Corte, Bastia, Filitosa nebo krajinných oblastí Calanches, Castagniccia, Cap Corse, Vizzavona, Scandola, Balagne nebo Agriates. V neposlední řadě zvou k návštěvě i známé vinařské oblasti a vinné sklepy, např. v Patrimoniu.

Korsika je velmi vlídná i vůči naturistům a nudistům. Na východním pobřeží je umístěno hned několik naturistických středisek. Na pláži dlouhé cca 5 km, mezi městečky Moriani a Aléria, jsou umístěna v převážně eukalyptových hájích FKK-střediska Corsica Natura, Club Corsicana a Bagheera. O několik kilometrů dále na jih pak středisko Riva Bella, kde je i velmi rozsáhlé wellness-centrum. Pár kilometrů na jih od města Porto Vecchio, přímo pod jednou z janovských strážních věží, je umístěno středisko La Chiappa. Vysoko v horách, nedaleko Bavelly, najdete naturistický kemp U Furu.

Naturistická střediska nabízejí kromě ubytování, restaurací a obchodů i sportovní zázemí - volejbalová hřiště, vybavení pro vodní sporty, potápěčskou školu atd. V restauracích máte možnost ochutnat i místní speciality, vyrobené jak z jedlých kaštanů, tak i ze zdejších „kaštanových“ prasat.

Můžete si u nás vybrat, ve kterém středisku byste rádi prožili svoji dovolenou. Poradíme a zajistíme Vám nejvhodnější trajektové spojení. V některých letech pořádáme na Korsiku i autobusový zájezd, v jeho průběhu nabízíme 5 celodenních výletů do nejvýznamnějších a charakteristických oblastí ostrova. 

Velkou výhodou námi nabízených středisek je možnost volby dne příjezdu a odjezdu kdykoliv v průběhu týdne. Vyhnete se tak obvyklým sobotním dopravním zácpám a volíte si libovolnou délku pobytu.  

Na Korsiku zatím není přímé letecké spojení. Na druhou stranu - pobyt na tomto krásném ostrově bez možnosti po něm i cestovat by Vaši dovolenou značně ochudil. Právě možnost kombinovat pobyt na pláži s výlety do hor a romantických městeček a vesnic dělá z Korsiky jednu z nejlepších letních turistických destinací nejen současnosti, ale určitě i budoucnosti.  

- PR článek -

Natur Travel
Nádražní 1 (budova želez.st.)
150 00  Praha-Smíchov

257 317 946, 603 418 474
naturtavel@volny.cz
www.naturtravel.cz

Pošt.adresa:
P.O.BOX 7
Nádražní 1, 150 05 Praha 5

Článek byl zobrazen 14 828 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie