Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fécamp - informace o obci

Jen kousek od přístavu Le Havre, přímo na alabastrovém pobřeží Normandie, leží městečko Fecamp. Nachází asi 78 km od Rouen a 42 km od Le Havre. Fécamp je situován nedaleko moře a v jeho bezprostředním okolí se nachází řada malých vesnic s písečnými plážemi, například Etretat (se strmým pobřežím a golfovým hřištěm), Yport, St Pierre en Port, Les Petites Dalles.

Fécamp je bývalé hlavní město vévodství Normandie. Toto francouzské přímořské město je vystavěno v dlouhém úzkém údolí při ústí stejnojmenné řeky Fécamp. Mořské lázně a přístav se těší značné oblibě. Fécamp je klidné, ale zajímavé město. Návštěvníci zde najdou bohatý zábavní program. Ve Fécamp jsou veškeré služby k dispozici v místě. Městečko je vhodným místem pro klidnou rodinnou dovolenou.

K místním pamětihodnostem patří gotický kostel z 13. století, který původně náležel k benediktinskému opatství (zal. r. 658). V 7. století tady prý moře vyplavilo na břeh kmen stromu kapkami Kristovy krve, a vzniklo tak známé poutní místo. A ještě známější bylo benediktinské opatství z 16. století, kde se vyráběl tajemný likér. I dnes je Fécamp hojně navštěvovaným místem poutníků. V blízkém okolí bylo nalezeno galsko-římské pohřebiště z 2. až 3. století po Kristu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie