Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto Vecchio

Porto Vecchio

Staré město Porto Vecchio leží 70 m nad mořem na konci širokého zálivu. Po Bastii je to největší město na jiho-východním pobřeží ostrova Korsika. Letovisko na jihu Korsiky bývá často nazýváno městem soli. Bylo vybudováno na slanovodních močálech, které však byly později odvodněny, aby se město mohlo dále rozvíjet. Zdejší četné pláže jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na světě. Centrum města tvoří půvabné náměstí a stará citadela, ze které se otevírá úžasný pohled na celý záliv.

V Porto Vecchio se mohou návštěvníci věnovat různým sportům. Je zde sportovní přístav, kde se nabízí sportovním nadšencům možnost potápění, plachtění, surfování, vodního lyžování, kánoí a raftingu. Pro zájemce je tu i škola plachtění. Porto Vecchio má k dispozici také golfové hřiště s 18 jamkami a možnost rajtování. Je zde i půjčovna horských kol.

V létě mohou návštěvníci využít krásnou písečnou pláž, je zde nádherná zátoka, která přímo zve k vykoupání. Turisté se mohou dosyta pokochat pohledem na malebné skalní útvary nachových barev, deštníkově zploštělé koruny borovic a nádherné pláže plné bílého, jemného písku, kontrastujícího s tyrkysovým mořem. Nejvyhledávanější pláže jsou v Polombaggia, San Cipriano, Santa Giulia a Rondinara.

Na své si zde přijdou milovníci historie a pamětihodností. Z bývalého janovského opevnění (Les fortifications), vybudovaného na porfyrových základech přetrvaly bašty a strážní věžičky nad přístavem – Bastion de France – Francouzská bašta, zbytky citadely a hradeb. Nejkrásnější pohled na přístav, solná pole a záliv je od Janovské brány (Porte Génoise).

Castellu d’Araghju, nebo též Araggio - (pevnost), která byla postavena na skalním útesu ve výši 245 m nad zálivem a dominovala před 3 tisíci let kraji, je jednou z nejvýznamnějších zdejších věžních staveb. Je z kyklopského zdiva, v průměru 4 m vysokého a 2 m širokého, s branou otevírající se do chodby, která vede ke zbytkům budovy, pravděpodobně kultovního charakteru. V široké obvodové zdi jsou místnosti a schodiště, vedoucí na okružní cestu, skýtající výhled do kraje.

Torre – dalo této kultuře jméno – polokruhová stavba se tyčí na žulové skále nad vesnicí stejného jména. Kultura, která se objevila na jihu Korsiky v době bronzové (kolem r. 1600 před n. l.) vděčí za své jméno četným památkám ve formě věží – „Torre“.

Ceccia – záhadný kruhový památník okolo 12 m v průměru, pocházející z doby bronzové, podle uhlíkové metody okolo r. 1350 před n. l.

Tappa – široký opevněný prostor zahrnoval obydlí (chaty pod skalními převisy), podzemní průchody, a na vyvýšeném místě hlavní kruhovou stavbu.

Chapelle San Quilico (kaple San Quilico) – pochází z druhé poloviny 12.stol. a je nejmenší románskou kaplí na Korsice. Je dlouhá 7,5 m a široká 3 m. Je také jednou ze vzácných románských staveb na ostrově, která je zaklenutá. V apsidě je jediné okno.

Tipy na výlety
Daleko od silničního provozu a turistického ruchu, ale přitom pouhých 15 kilometrů jižně od městečka Porto-Vecchio, leží jedno z nejkrásnějších naturistických středisek, Club La Chiappa. Je umístěn v krásném, asi 65 hektarovém zeleném parku na břehu moře. Tento "prázdninový ráj" nabízí klidné a aktivní prožití dovolené.

Za vidění stojí Les Ciradelles, historicky významné a proslulé město, ležící 16 km od Porto Vecchio.

Záliv Golfe de Porto-Vecchio nabízí nádherné pláže a bezpečné koupání. Zde začíná Côte de Nacres (Perleťové pobřeží) s písečnými plážemi, velkými přístavy, bary a diskotékami. Kousek ve vnitrozemí se nachází Solenzara. Klikaté silnice vedou k průsmyku u Bavella, kterému vévodí socha Notre-Dame de Bavella.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie