Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gruissan

Gruissan

Gruisan patří k nejkrásnějším francouzským městům se zachovalým středomořským rázem. Je to staré rybářské a vinařské městečko s klikatými uličkami a starobylými domy ležící asi 15 km od Narbonnu. Gruissan je malá obec na jiho-východě Francie, v regionu Languedoc – Roussillion, která se rozkládá v krásné krajině se zámky a vinicemi.

Malá klidná vesnička Gruissan si získá návštěvníky svou kouzelnou atmosférou staré rybářské a vinařské vesnice. Malebné staré domky jsou v kruhu vystavěné kolem Tour Barberousse – zříceniny bývalé pevnosti z 11. století, dnes symbolu vesnice, ze které je úchvatný výhled na okolní krajinu.

Tato někdejší vesnice rybářů a výrobců soli, které od moře oddělují klidné vody místních rybníků, navázala na svou rybářskou tradici poté, co byl otevřen kanál spojující rybník Grazel se Středozemní mořem. Vesnice Gruissan je obklopena rybníky, které obývají růžoví plameňáci. Zcela ojediněle působí starobylá část vesnice s domy v barvě pálené hlíny a červenými střechami. Gruissan, nad kterým dodnes, zdá se, drží stráž hrad Barberousse, patří do sítě vesnic s prstencovitým půdorysem zvané „circulades“.

Okolo těchto prestižních lokalit nelze projít bez povšimnutí. Dokonce i milovníci prázdnin u moře pobývající v Gruissanu nebo Fleury d´Aude, přímořských letoviscích v blízkosti Narbonnu, se nechávají unést historií.

Najdete zde nádherné písčité nikdy nekončící pláže, tradiční trhy s pestrou nabídkou čerstvých produktů, nostalgické křivolaké uličky, hustou síť cyklostezek i stezek pro pěší. Gruissan je ideální místo pro rodinnou dovolenou zpestřenou výlety za krásami tohoto kraje.

Celá oblast od Narbonnu až po Gruissan nabízí rozsáhlé pláže s jemným pískem, které díky své rozsáhlosti nejsou přeplněné. Letovisko Gruissan leží přímo u moře, nabízí návštěvníkům písečnou pláž s mírným sklonem. V obci je široká nabídka kulturních i sportovních možností.

Tipy na výlety
Uprostřed panenské přírody departementu Aude, cest brázdících vinohrady, které dávají tušit vinařské bohatství krajů Corbiéres a Minervois, se na vrcholcích kopců vypínají katarské zámky z 12. století a nesčetné románské kláštery.

Pěší turisté ocení liduprázdné pohoří Corbiéres a vysočinu Haut-Languedoc. V této oblasti se nachází i bohaté dědictví římské a románské architektury, od římských monumentů v Nimes a Pont du Gard až po románská opatství v Roussillonu ovlivněná maurskou kulturou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie