Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Languedoc-Roussillion - informace o regionu

Languedoc-Roussillon, to jsou kilometry písečných pláží, v pozadí se zvedající sopky francouzského Středohoří a vrcholky Pyrenejí. Region táhnoucí se od předhůří jižních Pyrenejí na západě až k ústí řeky Rhôny na východě.

Languedoc-Roussillon je nejjižnější a zároveň nejrozsáhlejší oblastí Francie, produkující především větší množství levnějších vín různých odrůd. Čeští dovozci francouzského vína však uvádějí, že v poslední době začíná kvalita produkce převyšovat kvantitu a pověst těchto vín se neustále zlepšuje.

Za svůj název vděčí Languedoc středověkému jazyku trubadúrů. Jde o spojení slůvek langue (jazyk) a d'oc (souhlas). Stále jej lze zaslechnout v místních restauracích a kavárnách. Ve Španělskem ovlivněném Roussillonu, hrdé severní baště Katalánska, se zase dodnes mluví katalánštinou. Rozšířený název o region Roussilon získal Languedoc díky oblasti kolem Perpignanu.

Languedocké vinice a vinné stezky si lze náležitě vychutnat při jízdě na kole. Projížďku hned spojit i s návštěvou zdejších muzeí. Krajina je totiž doslova prošpikovaná krásnými, dlouhými cyklostezkami. Kromě cyklistiky se zde zároveň nabízí další možnost, kde strávit příjemnou aktivní dovolenou – Pyreneje a jejich jezera.

Vápencová plošina horního Languedocu je národním parkem, je to kraj odlehlých ovčích farem, bizarních skalních útvarů a hlubokých říčních soutěsek. Cestu za římskými i románskými památkami lemují pahorky s vinohrady a ovocnými sady, všude voní levandule a tymián.

V přímořských letoviscích lze mimo jiné nalézt také nespočet jachtařských základen. Z památek jmenujme Canal du Midi, Carcassonne, Nimes nebo Pont du Gard.

Za zmínku stojí určitě alespoň jedna místní specialita – sardaňa, neboli zdejší tradiční tanec. Dodnes lze v Rousillonu spatřit místní obyvatele tancovat ji na návsích. Vyplatí se i návštěva starobylých měst Montpellier, Toulouse, Nîmes, či již zmíněné pevnosti Carcassonne a Narbonne.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie