Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Languedoc-Roussillion - informace o regionu

Languedoc-Roussillon, to jsou kilometry písečných pláží, v pozadí se zvedající sopky francouzského Středohoří a vrcholky Pyrenejí. Region táhnoucí se od předhůří jižních Pyrenejí na západě až k ústí řeky Rhôny na východě.

Languedoc-Roussillon je nejjižnější a zároveň nejrozsáhlejší oblastí Francie, produkující především větší množství levnějších vín různých odrůd. Čeští dovozci francouzského vína však uvádějí, že v poslední době začíná kvalita produkce převyšovat kvantitu a pověst těchto vín se neustále zlepšuje.

Za svůj název vděčí Languedoc středověkému jazyku trubadúrů. Jde o spojení slůvek langue (jazyk) a d'oc (souhlas). Stále jej lze zaslechnout v místních restauracích a kavárnách. Ve Španělskem ovlivněném Roussillonu, hrdé severní baště Katalánska, se zase dodnes mluví katalánštinou. Rozšířený název o region Roussilon získal Languedoc díky oblasti kolem Perpignanu.

Languedocké vinice a vinné stezky si lze náležitě vychutnat při jízdě na kole. Projížďku hned spojit i s návštěvou zdejších muzeí. Krajina je totiž doslova prošpikovaná krásnými, dlouhými cyklostezkami. Kromě cyklistiky se zde zároveň nabízí další možnost, kde strávit příjemnou aktivní dovolenou – Pyreneje a jejich jezera.

Vápencová plošina horního Languedocu je národním parkem, je to kraj odlehlých ovčích farem, bizarních skalních útvarů a hlubokých říčních soutěsek. Cestu za římskými i románskými památkami lemují pahorky s vinohrady a ovocnými sady, všude voní levandule a tymián.

V přímořských letoviscích lze mimo jiné nalézt také nespočet jachtařských základen. Z památek jmenujme Canal du Midi, Carcassonne, Nimes nebo Pont du Gard.

Za zmínku stojí určitě alespoň jedna místní specialita – sardaňa, neboli zdejší tradiční tanec. Dodnes lze v Rousillonu spatřit místní obyvatele tancovat ji na návsích. Vyplatí se i návštěva starobylých měst Montpellier, Toulouse, Nîmes, či již zmíněné pevnosti Carcassonne a Narbonne.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie