Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Toulouse

Toulouse

Toulouse je jedno z největších francouzských měst ležící v nížině na řece Garonně při západním okraji Languedoku. Toulouse  - regionální hlavní město a prosperující centrum technologického a leteckého výzkumu, si však stále ve svém srdci udržuje půvabné starobylé, cihlově růžové ulice starého města. Je to velmi rušné město s největší studentskou populací ve Francii mimo Paříž.

Historie je v Toulousi silně hmatatelná. Vydejte se na toulky středověkými uličkami nebo po březích Canal du Midi. Prohlédněte si nádherně opravené architektonické památky a užijte si vzrušující atmosféru rugbyových zápasů. Projděte si toto starobylé město nejprve pěšky a poté zcela změňte tempo a udělejte si výlet nejmodernějším metrem, jehož každá stanice je připsaná jinému týmu architektů a umělců.

Od konce 19. stol. se Toulouse stává kolébkou francouzského letectví. I dnes moderní letecké závody představují hlavní průmyslové odvětví ve městě. Proměňte se v astronauta v Cité de l’Espace nebo v budoucího pilota Airbusu A380!

Oblíbeným místem odpočinku a rekreace je rozlehlý park na ostrově uprostřed řeky, přístupný z mostu Pont-St-Michel. Jsou zde koupaliště, sportovní stadiony, výstaviště atd. Ve dne i v noci oslavujte ve vinných sklepích, v restauracích, na studentských slavnostech nebo významných festivalech tohoto města trefně přezdívaného „růžové město" (ville rose).

Někdejší keltské oppidum se změnilo za římské epochy v kvetoucí město Tolosa. Ještě v 8. stol. bylo střediskem království Vizigótů. Hrabata z Toulouse a vévodové akvitánští je učinili ve středověku jedním z nejvelkolepějších dvorních sídel v Evropě.

Bazilika postavená na počest sv. Sernina, je největším románským chrámem v Evropě (vysvěcená v roce 1096), ale její chrámová loď a věž jsou ze 13. století) a byla nejkrásnějším ze všech poutních kostelů. Nenechte si ujít také gotický kostel Les Jacobins s jedinou řadou pilířů, které se směrem nahoru rozšiřují až do vějířové klenby nad apsidou. Výjimečné románské plastiky z toulouských kostelů a klášterů byly shromážděny v Musée des Augustins.

Pozornosti návštěvníků by nemělo ujít Espace d´Art Moderne et Contemporain v bývalých klášterech ve čtvrti St.-Cyprien. Kousek za městem se nachází Cité d´Espace - populární interaktivní muzeum s replikou rakety Ariane a vesmírné stanice Mir.

Co ještě nevynechat:
- náměstí Place du Capitole a radnici - Baziliku Saint-Sernin
- Staré Toulouse s měšťanskými domy Assézat (nadace Bemberg) a Bernuy
- Canal du Midi, zařazený Unescem na Seznam světového dědictví
- břehy řeky Garonny: nábřeží Promenade Henri-Martin, parky Prairie des Filtres a Jardin Raymond-VI
- gastronomické speciality: Cassoulet, husí játra, Armagnac

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie