Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Menton - informace o městě

Prvním větším městem, které Vás přivítá po překročení italsko-francouzské hranice je Menton známý především pěstováním citrónovníků a výrobou citrónových bonbónů. Menton vzdálený pouhých 1,5 kilometru od italských hranic, zůstává impozantním přímořským městem – elegantním, chráněným horami a s tropickými zahradami.

Menton je nazýváno městem zahrad a květin. Malebné rušné přímořské středisko leží na hranici Francie s Itálií. Avšak na své si zde přijdou také vyznavači aktivní dovolené – najdete tu tenisové kurty nebo golfová hřiště.

Strmé ulice starobylého Mentonu se svažují k Promenade du Soleil, lemované kavárnami, restauracemi a palmami. Ačkoliv je Menton prvním městem Francouzské Riviéry, je někdy nazýván jako Tajná Riviéra. Toto označení se vžilo kvůli poloze v klínu hor, kde je docela schované.

Díky teplému podnebí dozrávají v Mentonu po celý rok citrusy. Místní obyvatelé z nich při příležitosti festivalu, konaného každým rokem v únoru, na oslavu úrody citrusů vytvářejí obdivuhodné sochy. Tyto citronové slavnosti se zde konaly poprvé v roce 1929 jako malá výstava citrusových keřů. Nyní je to dva týdny trvající festival na přelomu února a března, jehož téma se vždy mění a je to vždy nádherný zážitek. Posledními tématy byly Alenka v říši citronů a Asterix v Citronové zemi.

Toto je také město Jeana Cocteaua. Navštivte jeho muzeum (Musée Jean-Costeau) sídlící v pevnosti ze 17. století, kde si můžete prohlédnout jeho kresby, mozaiky a keramiku vyznačující se kombinací jednoduchých linií a brilantních zářivých efektů.

Z městské pláže se nabízí krásný výhled na starou část města s úzkými uličkami a kostely. Milovníci historie zde mohou navštívit baziliku Sv. Michala, starý přístav, kapli nebo starý hřbitov. Kostel de St.-Michel ze 17. století je místem konání srpnového festivalu komorní hudby. Tento kostel se tyčí nad městem a je označován jako největší a údajně nejhezčí barokní kostel celého Azurového pobřeží. Původně na jeho místě stály dvě svatyně, z nich se dochovala jen zvonice z 15. století. Velká kampanila, která je umístěna ve výšce 53 m, byla přidána v 18. století při celkové rekonstrukci kostela.

Azurové pobřeží, ze severu chráněné horami, v zimě bez mrazů a s brzkým mírným jarem, je rájem pro zahradníky a milovníky zahrad. Menton se pyšní obzvláště působivým množstvím těchto subtropických rájů, ve kterých se neodolatelně doplňují fontány i stinné terasy, vznešená výsadba i vzdálené perspektivy. Díky úžasné rozmanitosti palem a subtropických exemplářů je jen velmi obtížné najít něco, k čemu lze přirovnat botanickou zahradu Jardin Botanique du Val Rameh.

V oblasti s tak ohromnou záplavou působivých míst je obzvláště pozoruhodné pobřeží mezi Mentonem a Nice. Nejlepším způsobem, jak si užít kouzelné výhledy na útesy, modré moře a extravagantní vily obklopené palmami, je vyjížďka po takzvané „corniche“ (silnice vedoucí podél útesu). Ze tří takových silnic nabízejí nejúžasnější panorama Grande Corniche a Moyenne Corniche, zatímco na Corniche Inférieure, blíže k moři, je sice horší provoz, ale zase lepší výhled na luxusní letoviska.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie