Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vaison La Romaine - informace o obci

Malé středověké město Vaison La Romaine se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Městečko se rozkládá na březích řeky Ouveze a leží 52 km severovýchodně od Avignon a 28 km severovýchodně od Carpentras. Okouzlující město Vaison-la-Romaines s úctyhodnou historií leží na severovýchod od Orange.

Archeologické vykopávky na úpatí pahorku Puymin zde odhalily části římského města, které se pyšnilo také bazilikou, lázněmi a divadlem s místy k sezení vytesanými do skály. V tomto divadle se každoročně v červnu koná hudební festival. Vynikající Musée Municipal vystavuje několik nálezů, zejména znamenitou paví mozaiku.

Na protějším břehu řeky, za římským mostem, je Haute Ville s úzkými dlážděnými uličkami, vinoucími se mezi zrestaurovanými domy z 1. století až nahoru k troskám zdejšího zámku. V románské katedrále je apsida z 6. století s mramorovým oltářem a křížová chodba z 12. století s nádhernou výzdobou.

Obě části Vaison-la-Romaine jsou spojeny přes řeku původním klenutým římský mostem, který je nepřetržitě užíván přibližně 2 tisíce let. Z této doby pochází románská katedrála Notre Dame de Nazareth  s přilehlým klášterem, které jsou nejzajímavější románskou stavbou v Provence s osmiúhelníkovou architekturou,  křížovou chodbou a kaplí St. Quenin z 12. stol.

Vaison La Romaine nabízí návštěvníkům řadu kulturních aktivit a možnost věnovat se různým sportům. Konají se zde folklórní večery a v sezóně také zábavy v rámci Hudebního festivalu. V létě se mohou návštěvníci koupat v bazéně nebo se vydat na výlety pěšky či na kolech.  Je zde příležitost si zahrát tenis či minigolf nebo se můžete věnovat rajtování a rybaření. Veškeré služby jsou k dispozici v místě.

V okolí Vaison La Romaine jsou vhodné podmínky pro horolezectví. Nachází se zde také mnoho turistických cest a možností pro túry na horském kole. Za vidění stojí mimo jiné horský řetěz Dentelles de Montmirail, Mont Ventoux a celý kraj známý pěstováním vína a levandulí. V bezprostřední blízkosti Vaison La Romaine se nachází mnoho dalších provensálských vesniček, které si udržují své tradice.

Výstup do středověkého horního města rozhodně stojí za to. Pokocháte se výhledem na město,  Mont Ventoux a známý stříbřitě šedý krajkový masív Montmirail, tvořený vápencovými skalami, které se zvedají až do výšky 734 m. Pro lezce na skály je tu učiněný ráj, neboť na něj vede 580 cest!

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie