Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Val d'Isere

Val d'Isere

(1550 – 3456 m. n. m.)
Oblast Ecpace Killy, ve které se nachází středisko Val d´Isere je považována za místo s nejkrásnějším lyžováním na světě. Svůj název oblast dostala po místním rodákovi J. C. Killym, který v roce 1968 na olympiádě v Grenoblu získal 3 zlaté medaile. Val d´Isere se nachází v sevřeném údolí řeky Isery několik kilometrů za odbočkou na Tignes. Atraktivitu tomuto místu dodává masív Mont Blancu a nádherná okolní příroda. V roce 1992 se Val d´Isere stalo dějištěm alpských disciplín během Zimních olympijských her v Albertville. Pořádalo se zde více než 150 světových pohárů ve sjezdovém lyžování, lyžařské akrobacii, jízdě na boulích i na snowboardu. V roce 2009 se stane také pořadatelem světového šampionátu FIS ve sjezdovém lyžování. Právě zde jsou totiž ty nejkvalitnější a nejrozsáhlejší lyžařské terény Evropy.

Lyžařské středisko Val d´Isere nabízí celkově 300 km nejrůznějších sjezdových tratí a velké množství moderních lanovek a vleků. Svahy mají vynikající kvalitu, jsou pravidelně upravovány a zasněžovány. Nejnáročnější lyžaři a odvážlivci si mohou sjet černé svahy Rocher de Bellevare a Téte de Solaise, které mají převýšení kolem 1000 metrů. Divoký sklon má také červená závodní trať Coupe du Monde - O.K. ( Oreiller Killy). Pro ty méně zkušené jsou zde přichystány pohodové modré sjezdovky, které najdeme mezi vrcholem Toviere a Bellevarde. Zalyžovat si můžete také na trochu vzdálenějším ledovci Pissaillas. Je z něj krásný výhled a nabízí také kvalitní sjezdovky. Celkově si návštěvníci areálu ve Val d´Isere mohou zalyžovat na 38 modrých, 17 červených a 11 černých tratích, které jsou obsluhovány 19 vleky, 24 sedačkovými a 4 kabinkovými lanovkami. Jejich celková přepravní kapacita je 77 265 osob za hodinu. Pokud máte zakoupený skipas Espace Killy, můžete se s ním vydat také do sousedního střediska Tignes.

Pro běžkaře je zde připraveno 25 km upravovaných běžeckých tratí. Val d´Isere je také rájem pro milovníky freeridového lyžování. Obrovským zážitkem je volná jízda údolím Cugnai či soutěskami Malpasset a Grand Vallon. Snowboardisté si přijdou na své ve snowparku poblíž Funivalu, kde je spousta překážek a skoků nebo v „U“ rampě u Bellevarde Express. Mají zde také širokou nabídku jízdy ve volném terénu.

Pokud vás zajímá jiná sportovní disciplína, než je sjezdové lyžování či snowboarding, vyzkoušejte místní sáňkařskou dráhu, paragliding, bruslení na jezeře, jízdu se psím spřežením, pochod na sněžnicích nebo se vydejte na pěší túru po okolí. Zájemci se mohou věnovat také horolezectví nebo lezení po ledovci. Když budete mít ještě volnou chvilku, můžete ji strávit v bazénu, sauně, posilovně, na bowlingu nebo squashi. Na dobré jídlo si zajděte do některé z místních restaurací a občerstvit se můžete také v některém ze zdejších barů. Nevynechejte ani procházku krásným centrem Val d´Isere, kde stojí kamenný kostelík a typické savojské budovy vystavěné z kamene a dřeva. Lákat vás bude řada nejrůznějších obchůdků se suvenýry.

Jelikož leží Val d´Isere v prestižní lyžařské oblasti, odráží se to na zdejších cenách ubytování i stravování. Nejvyšší počet návštěvníků je zde klasicky během zimní sezóny a ubytovací zařízení doslova praskají ve švech. Starší ubytovací rezidence mají ještě starou nevzhlednou architekturu, bývají ale postupně nahrazovány stylovějšími stavbami. Problémem může být poměrně drahé parkování na centrálních parkovištích. U apartmánů a soukromých rezidencí platí zákaz parkování. Vzdálenost střediska od hlavního města Prahy je 1150 km.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie