Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cestování vlakem po Francii

Cestování vlakem je okouzlující záležitost. Vlak je vlastně posledním dopravním prostředkem, který si zachovává punc opravdovosti. Díky němu nasajete atmosféru zemí, kterými budete projíždět a navíc se setkáte s místními cestujícími. Skvěle se například jezdí vlakem ve Francii. Jak to tady chodí a na jaká proslulá místa se dostanete po železnici?

Jak a kdy sehnat jízdenky

Jízdenky si můžete snadno sehnat z pohodlí domova přímo na webu francouzských drah. Nakupujte však s měsíčním předstihem. Pokud jste už někdy sháněli nízkonákladové letenky, určitě už víte, že nejlevnější jízdenky se prodávají na všední dny. Nejvíc vás budou stát pátky a svátky. A vězte, že rozdíly v cenách jsou znatelné.


Foto: Vlaky a cestující na nádraží Gare de Lille Flandres v Lille

Využít můžete ve Francii různé typy vlaků. Mezi velmi známé patří TGV, francouzsky „Le train de grande vitesse“. Jde o velmi rychlý vlak, jezdí rychlostí až 300 km/hod, podle toho se ale také odvíjí vyšší cena. Ke klasickým patří Intecités a TER, tedy regionální a místní vlak. 

Na čem byste neměli šetřit

Před cestou do Francie byste se měli dobře připravit i na to nejhorší. Pojištění na cesty je zkrátka samozřejmostí. V nestřeženém okamžiku můžete přijít o cennosti a co pak? Při vašem „putování“ vás může potkat ledacos, nezapomínejte tedy na cestovní připojištění zavazadel. Kromě klasického úrazového pojištění si tedy zabezpečte i svůj majetek.

Kam se můžete vlakem dopravit

Nejlépe se dostanete po železnici na zámky na Loiře, do Alsaska a Bretaně. Z vlakové stanice už se snadno dopravíte do alsaských vinic nebo na kole do údolí Loiry. Ve Francii dojedete vlakem také do malých vesnic.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 3 486 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie