Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aix en Provence - informace o městě

Aix-en-Provence patří k nejkrásnějším francouzským městům hned po Paříži. Je to módní a elegantní město s půvabnými bulváry, stinnými náměstími a stovkami nádherně zdobených kamenných kašen. Voda je smyslem existence tohoto města založeného římským konzulem Sextiusem, kterého přitahovaly zdejší, dodnes využívané horké prameny.

Aix bylo od 12. století až do revoluce hlavním městem Prevence. V roce 1409 zde byla založena jedna z nejstarších univerzit ve Francii. V době, kdy byla tato část Francie samostatným královstvím, zde měl svůj přepychový dvůr král René z Anjou (1409-1480).

V centru Aix se nachází majestátní Cours Mirabeau, proslulý bulvár, umístěný na starobylých hradbách, lemovaný elegantními domy ze 17. a 18. století a posetý nádhernými kašnami. Mezi nejznámější patří: La fontáne des Neuf Canons (1691), La fontáne d´Eau Chaude (Mechová), La fontáne du Roi René (1819), La fontaine Expélugue (15. století), La fontaine des quatre dauphins (1667), La fontaine de l´Hotel de Ville (1756) a další.

Ve starém městě je komplex staveb Cathedrale St-Sauveur a lázně z 18. století Les Thermes Sextius. Kouzelná gotická katedrála je proslulá díky svým vyřezávaným dveřím z 16. století, strohým sloupům merovejského baptisteria a románské křížové chodbě. Mezi její poklady patří také triptych od Nicolase Fromenta – Hořící křoví z 15. století.

Na jih od Mirabeau je elegantní čtvrť Quartier Mazarin, kde se nachází kostel z 12. století L´Eglise Saint Jean de Malte. Nachází se zde také Musée Granet, které se pyšní několika obrazy od Paula Cézanna, nejslavnějšího zdejšího rodáka. Cézannův okruh zavede návštěvníky kolem města až k Atelieru Paula Cézanne, kde tento umělec pracoval od roku 1897 až do své smrti v roce 1906. Tento ateliér je uspořádán tak, jak jej Cézanne opustil. Z oken ateliéru je vidět krajina, která donekonečna inspirovala Paula Cézanna.

Obyvatelé Aix jsou velmi aktivní a studentský život zde jede naplno. V létě je téměř nemožné nepřijet v době konání nějaké zdejší kulturní akce. Město Aix-en-Provence s nabitým kulturní a zábavním programem nezapomíná ani na sportovce s nejrůznějšími možnostmi výletů pěšky i na horském kole, zahrát si golf, případně si užít jízdu na koni.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie