Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cestování vlakem po Francii

Cestování vlakem je okouzlující záležitost. Vlak je vlastně posledním dopravním prostředkem, který si zachovává punc opravdovosti. Díky němu nasajete atmosféru zemí, kterými budete projíždět a navíc se setkáte s místními cestujícími. Skvěle se například jezdí vlakem ve Francii. Jak to tady chodí a na jaká proslulá místa se dostanete po železnici?

Jak a kdy sehnat jízdenky

Jízdenky si můžete snadno sehnat z pohodlí domova přímo na webu francouzských drah. Nakupujte však s měsíčním předstihem. Pokud jste už někdy sháněli nízkonákladové letenky, určitě už víte, že nejlevnější jízdenky se prodávají na všední dny. Nejvíc vás budou stát pátky a svátky. A vězte, že rozdíly v cenách jsou znatelné.


Foto: Vlaky a cestující na nádraží Gare de Lille Flandres v Lille

Využít můžete ve Francii různé typy vlaků. Mezi velmi známé patří TGV, francouzsky „Le train de grande vitesse“. Jde o velmi rychlý vlak, jezdí rychlostí až 300 km/hod, podle toho se ale také odvíjí vyšší cena. Ke klasickým patří Intecités a TER, tedy regionální a místní vlak. 

Na čem byste neměli šetřit

Před cestou do Francie byste se měli dobře připravit i na to nejhorší. Pojištění na cesty je zkrátka samozřejmostí. V nestřeženém okamžiku můžete přijít o cennosti a co pak? Při vašem „putování“ vás může potkat ledacos, nezapomínejte tedy na cestovní připojištění zavazadel. Kromě klasického úrazového pojištění si tedy zabezpečte i svůj majetek.

Kam se můžete vlakem dopravit

Nejlépe se dostanete po železnici na zámky na Loiře, do Alsaska a Bretaně. Z vlakové stanice už se snadno dopravíte do alsaských vinic nebo na kole do údolí Loiry. Ve Francii dojedete vlakem také do malých vesnic.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 3 661 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie