Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lyžování ve Francii

Francie přitahuje každoročně tisíce nadšených lyžařů a dalších milovníků zimních sportů z celého světa. Pro dovádění na sněhu má totiž ty nejlepší podmínky – vysokou nadmořskou výšku, spolehlivé sněhové podmínky, kvalitní sjezdovky, nejmodernější lanovky i sněžná děla. Francie tak nabízí jedno z nejlepších lyžování na světě pro všechny úrovně lyžařů.

Nejen lyžování, ale také snowboarding a další zimní sporty jsou ve Francii nezapomenutelným zážitkem. Nejnavštěvovanější oblastí se v zimním období stávají francouzské Alpy, které nabízejí několik stovek lyžařských středisek nacházejících se ve středních a vysokých nadmořských výškách. Vzhledem k dokonalým sněhovým podmínkám je většina středisek otevřena od listopadu až do května, mnohá neukončují sezónu vůbec. Francouzské lyžařské areály umožňují vyzkoušet a provozovat všechny druhy zimních sportů takže nudit se zde určitě nikdo nebude.

Velkolepou horskou scenérií francouzských Alp je možné se kochat od Ženevského jezera až téměř po Středozemní moře. Francouzské Alpy se díky svému různému geologickému složení dělí do dvou základních celků - Severní a Jižní Alpy. Mezi majestátními zasněženými vrcholky hor jasně dominuje Mont Blanc – nejvyšší hora Evropy vysoká 4807 metrů nad mořem. Mont Blanc se nachází v nejnavštěvovanější části francouzských Alp, kterou jsou Savojské Alpy.

Mnoho francouzských zimních středisek leží v nadmořské výšce nad 1800 metrů a některé vleky a lanovky vozí lyžařské nadšence až do výšky 3000 metrů nad mořem. Takto vysoko položená střediska zaručují dostatek sněhu po celou zimní sezónu a některá z nich dokonce poskytují „garanci sněhu“. Níže položená střediska jsou vybavena velkým množstvím sněžných děl, která případné nedostatky okamžitě napraví. Kromě výborných sněhových podmínek se mohou francouzské Alpy pyšnit také množstvím slunečných dní.

Ve francouzských Alpách se setkáte spíše s menšími lyžařskými areály, které jsou však navzájem propojeny a vytváří tak obrovské lyžařské resorty nabízející několik stovek kilometrů sjezdovek. Najdete tu samozřejmě také velká renomovaná mezinárodní střediska, ale ve větším počtu i cenově přijatelnější střediska střední a menší velikosti. Na své si zde přijdou ti, kdo upřednostňují rušná centra s bohatým nočním životem a bohatou nabídkou aprés-ski aktivit, tak i rodiny s dětmi vyhledávající spíše klid a pohodovou atmosféru. Stejně tak jsou v Alpách ukryta jak moderní střediska, tak i tradiční horské vesničky.

Co se týče sjezdovek, jejich skladba je opravdu rozmanitá. Celkem se zde nachází na 8000 km sjezdových tratí vhodných pro všechny lyžařské kategorie. Jak již bylo řečeno, specialitou Francie jsou velké, lanovkami a vleky propojené lyžařské oblasti. Snad nejznámější a největší je oblast Les Trois Vallées (Tři údolí) rozkládající se v Savojských Alpách. Zahrnuje pod sebe řadu významných lyžařských středisek, jako je Courchevel, Val Thorens, Les Menuires nebo Méribel – Mottaret. Za jeden z nejrozlehlejších lyžařských prostorů ve Francii je považována také oblast Isére, pod níž spadají střediska jako Les 2 Alpes a Alpe d´Huez a La Grave.

Ve Francii je také optimální nabídka ubytovacích kapacit všech cenových relací. Mezi ubytovacími zařízeními jednoznačně dominují dvou a tříhvězdičkové apartmány, ale najdete zde i velký počet luxusních hotelů. Výjimkou nejsou ani horské boudy s vlastním stravováním. Většina ubytovacích kapacit byla vystavěna přímo u sjezdovek. V blízkosti ubytování nechybí ani typické horské restaurace nabízející proslulé speciality, jako fondue, raclette nebo tartiflette.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie